Նախարարն արձակուրդ է գնացել, որ պաշտպանի Սերժ Սարգսյանի շահերը
Արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանն ու ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Դավիթ Հարությունյանը Սահմանադարական դատարանում ներկայացնում են նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանի շահերը:
Հիշեցնենք, որ նախագահի նախկին թեկնածուներ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ու Անդրիաս Ղուկասյանը ՍԴ-ում վիճարկում են փետրվարի 18-ին կայացած նախագահական ընտրությունների արդյունքները:
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ՝ արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանին այսօրվանից տրամադրվել է իր ամենամյա արձակուրդի նվազագույն մասը, եւ այն կտեւի մինչեւ մարտի 14-ը:
Հրայր Թովմասյանի մամուլի խոսնակ Կարինե Քալանթարյանը «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, որ նախարարի արձակուրդը պայմանավորված է հենց ՍԴ-ում նախագահի նախկին թեկնածու, գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանի շահերի պաշտպանությամբ:

Министр юстиции ушел в отпуск, чтобы защищать интересы Сержа Саргсяна
Министр юстиции Грайр Товмасян и депутат парламентской фракции Республиканской партии Армении Давид Арутюнян в Конституционном суде будут представлять интересы кандидата в президенты РА Сержа Саргсяна.
Напомним, что бывшие кандидаты в президенты Раффи Ованнисян и Андриас Гукасян оспаривают в КС результаты прошедших 18 февраля президентских выборов.
Решением премьер-министра Тиграна Саркисяна с сегодняшнего дня главе Минюста Грайру Товмасяну предоставлена минимальная часть его ежегодного отпуска, которая будет длиться до 14 марта.
В беседе с “Hetq” пресс-секретарь министра юстиции Карине Товмасян сказала, что уход в отпуск министра обусловлен защитой им в Конституционном суде интересов бывшего кандидата в президенты РА, действующего главы государства Сержа Саргсяна.