Շրջանառության մեջ են դրվել նամականիշներ
Այսօր Երևանում Կապի տարածաշրջանային համագործակցության Կապի վարչակազմերի ղեկավարների 44-րդ նիստի շրջանակում մարվեցին և շրջանառության մեջ դրվեցին «Հայփոստի» թողարկած նամականիշ և գեղաթերթիկ` նվիրված Կապի տարածաշրջանային համագործակցության (ԿՏՀ) ստեղծման 20-ամյակին:
Միաժամանակ մարվեցին և շրջանառության մեջ դրվեցին Հայաստան - Ռուսաստան և Հայաստան - Բելառուս համատեղ թողարկման 2-ական նամականիշ:
Մարումների պաշտոնական արարողությունն իրականացրին ՀՀ կապի և տրանսպորտի նախարար Մանուկ Վարդանյանը, ԿՏՀ Կապի վարչակազմերի ղեկավարների խորհրդի նախագահ, Ռուսաստանի կապի և զանգվածային հաղորդակցության նախարար Իգոր Շչոգոլևը և Բելառուսի կապի և տեղեկատվայնացման նախարար Նիկոլայ Պանտելեյը:
ԿՏՀ-ի 20-ամյակին նվիրված նամականիշին պատկերված է ԿՏՀ-ի սիմվոլիկան: Անվանագինը 200 դրամ է, տպաքանակը` 40.000 հատ:
Հայաստան - Ռուսաստան համատեղ թողարկման նամականիշերին պատկերված են Հովհաննես Թումանյանն ու Վալերի Բրյուսովը: Անվանագները 120 և 230 դրամ է, տպաքանակը յուրաքանչյուրից 27.000 հատ է:
Հայաստան - Բելառուս համատեղ թողարկման նամականիշերին պատկերված են ՀՀ Ազգային պատկերասրահի շենքն ու Երևանի զինանշանը, Մինսկ քաղաքի դարպասները և Մինսկի զինանշանը: Անվանագները 200-ական դրամ է, տպաքանակը յուրաքանչյուրից 21.000 հատ է:
«Հայփոստի» մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի տեղեմացմամբ` այս բոլոր նամականիշները տպագրվել են Lowe Martin Group տպարանում (Կանադա):

Today in Yerevan a stamp and a souvenir-sheet, issued by "Haypost" CJSC, dedicated to the 20th anniversary of the foundation of Regional Commonwealth in the Field of Communication (RCC) were cancelled and put into circulation, within the framework of the 44th session of the heads of Communication Administrations of Regional Commonwealth in the field of Communication.
At the same time, Armenia-Russia and Armenia-Belarus joint issue stamps were cancelled and put into circulation, 2 stamps for each issue.
The official ceremony of cancellation was executed by RA Minister of Transport and Communication Manuk Vardanyan, Chairman of the RCC Board of Administrations' Heads, Minister of Telecommunications of the Russia Igor Schogolev and Minister of Communication and Informatization of Belarus Nikolay Panteley.
The stamp dedicated to the 20th anniversary of RCC depicts RCC symbolism. Its nominal value is 200 AMD. Its print run is 40.000 items.
The stamps of Armenia-Russia joint issue depict Hovhannes Tumanyan and Valeri Bryusov. Their nominal values are 120 and 230 AMD, their print-run is 27.000 items from each one.
The stamps of Armenia-Belarus joint issue depict the building of RA National Gallery and the coat of arms of Yerevan, the City Gates of Minsk and the coat of arms of Minsk. The nominal value of each one is 200 AMD, the print-run is 21.000 items from each one.