Հարգանքի տուրք` «Հաղթանակ» զբոսայգում
Հայրենական մեծ պատերազմի 66 և Շուշիի ազատագրման 19-ամյակի կապակցությամբ այսօր «Հաղթանակ» զբոսայգի են այցելել Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, Երևանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը, պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, կառավարության անդամներ և ԱԺ պատգամավորներ:
Նրանք ծաղկեպսակներ են դրել անմար կրակին' հարգանքի տուրք մատուցելով երկրորդ համաշխարհային պատերազմի հաղթանակի համար իրենց կյանքը զոհաբերածների հիշատակին: Ներկաները մեկ րոպե լռության հարգել են զոհվածների հիշատակը, ինչին հաջորդել է զինվորական հանդիսավոր շքերթը:
Այնուհետ ԱԺ նախագահը, վարչապետն ու Երևանի քաղաքապետը եղել են այս օրը ավանդաբար կազմակերպվող դաշտային խոհանոցում, ուր վետերանների հետ կիսել են խորհրդանշական 100 գրամն ու զինվորական հացը:

Дань уважения в парке Победы
В связи с 66-ой годовщиной Победы в Великой Отечественной войне и 19-летней годовщиной освобождения Шуши сегодня парк Победы  посетили председатель Национального Собрания Овик Абрамян, премьер-министр Тигран Саргсян, мэр Еревана Карен Карапетян, министр обороны Сейран Оганян, члены правительства, депутаты НС.   Они возложили венки к Вечному огню и отдали дань уважения памяти погибших во Второй мировой войне. Присутствовавшие минутой молчания почтили память погибших, после чего состоялся военный парад.
Затем председатель НС, премьер-министр и мэр Еревана вместе с ветеранами отведали блюда полевой кухни, которая, по традиции, организуется в этот день в парке Победы.