Ռումբի ահազանգ. Կենտրոնի դատարանում շները որոնում են
Երեւանի Կենտրոն-Նորք Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի շենքից տարհանվել է ողջ անձնակազմը: Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, անգամ ոստիկանական ավտոմեքենան դատարանից քննչական մեկուսարան է տեղափոխել դատարան բերված կալանավորներին:
Անհայտ անձը զանգահարել է դատարան եւ հայտնել, որ դատարանի շենքում ռումբ կա եւ այն պետք է պայթի:
Դեպքի վայր են ժամանել ԱԱԾ աշխատակիցները` շներով եւ արդեն սկսել են շենքի ներսում որոնողական աշխատանքները:
Այս պահին դեպքի վայրում են ոստիկանության Կենտրոնական բաժնի օպերատիվ-քննչական խումբը` Կնետրոնական բաժնի պետ Սարգիս Մարտիրոսյանի գլխավորությամբ: Այստեղ են նաեւ Հայաստանի փրկարար ծառայության, Երեւանի փրկարարական վարչության աշխատակիցները` վարչության պետ Մուշեղ Ղազարյանի գլխավորությամբ, նաեւ Կենտրոն-Նորք Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի բոլոր դատավորները:

Неизвестный сообщил о взрывном устройстве в здании суда общин Кентрон и Норк- Мараш
В Ереване неизвестный сообщил по телефону о заложенном в здании суда общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш взрывном устройстве. Из здания эвакуирован весь персонал.
Доставленные в суд арестованные вновь перевезены в следственный изолятор, сообщает с места происшествия фотожурналист Гагик Шамшян.
Кинологи Службы национальной безопасности уже начали поисковые работы.
На данный момент в здании суда находятся оперативно-следственная группа во главе с начальником Центрального отделения полиции Еревана Саркисом Мартиросяном, спасатели, сотрудники МЧС, а также все судьи суда общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш.