ՕԵԿ-ական համայնքապետը ՀՀԿ-ի դե՞մ է դուրս գալիս
Արագածոտնի մարզի Ոսկեվազի համայնքապետ Հայկ Հովհաննիսյանը ամենայն հավանականությամբ առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում իր թեկնածությունը կառաջադրի թիվ 15 ընտրատարածքում: Այս ընտրատարածքից մեծամասնականով մի քանի անգամ պատգամավոր է ընտրվել ՀՀԿ անդամ Խաչիկ Մանուկյանը:
Հայկ Հովհաննիսյանը «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, թե իր առաջադրումը հավանական է, սակայն վերջնական որոշում կկայացվի առաջիկայում: Համայնքապետն ասաց, որ 13 տարի է՝ «Օրինաց երկիր» կուսակցության անդամ է եւ առաջադրվելու դեպքում կլինի ՕԵԿ-ի թեկնածուն:
Հայկ Հովհաննիսյանն այնքան էլ «ոգեւորված» չէր իրենց տարածքից ընտրված պատգամավոր Խաչիկ Մանուկյանով: Հարցին, թե նրա աշխատանքից գո՞հ է, Հայկ Հովհաննիսյանը պատասխանեց. «Ընտրվելուց հետո Խաչիկ Մանուկյանին չեմ տեսել: Իմ նախաձեռնությամբ հանդիպումներ էլ չեմ փնտրել»:

В 15-ом избирательном округе борьбу за депутатский мандат будут вести представители ПОЕ и РПА
Судя по всему, на предстоящих выборах в Национальное Собрание свою кандидатуру в 15-ом избирательном округе выдвинет глава администрации общины Воскеваз (Арагацотнская область) Айк Ованнисян. Депутатом от этого округа по мажоритарной системе несколько раз избирался член правящей Республиканской партии Армении Хачик Манукян.
В беседе с “Hetq”-ом Айк Ованнисян сказал, что окончательное решение относительно выдвижения своей кандидатуры будет принято в ближайшее время. По словам старосты, он 13 лет является членом партии “Оринац еркир” и в случае участия в выборах будет кандидатом от ПОЕ.
Ованнисян не очень “воодушевлен” депутатом от их округа Хачиком Манукяном. На вопрос, доволен ли он его работой, староста ответил: “После избрания я не видел Хачика Манукяна и встреч с ним по своей инициативе не искал“.