Վլադիմիր Գասպարյանի կողմից առանձնատուն ձեռք բերելու վերաբերյալ «Հետք»-ի հրապարակման հիման վրա քրեական գործ է հարուցվել
Սեպտեմբերի 3-ին, նախկին ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի կողմից առանձնատուն ձեռք բերելու վերաբերյալ «Հետք»-ի հրապարակման հիման վրա, ՀՔԾ-ում քրեական գործ է հարուցվել: Այս մասին, մեր հարցին ի պատասխան, հայտնեցին ՀՔԾ-ի լրատվականից:
Քիչ առաջ Հատուկ քննչական ծառայությունը հաղորդագրություն հրապարակեց, որը ներկայացնում ենք նույնությամբ.
«Hetq.am» լրատվական կայքում հրապարակված «Վլադիմիր Գասպարյանը 200 հազար դոլարով դարձել է 3 մլն դոլարանոց առանձնատան տեր» վերտառությամբ հոդվածի հիման վրա նախապատրաստված նյութերով ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով և 309-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցվել է քրեական գործ` առանձնապես խոշոր չափերով խարդախություն կատարելու և պաշտոնատար անձանց կողմից պաշտոնեական լիազորություններն անցնելու առերևույթ հանցագործության դեպքերի առթիվ:
Կատարվում է նախաքննություն:
Ծանուցում. ենթադրյալ հանցանքի մեջ կասկածվողը կամ մեղադրվողը համարվում է անմեղ, քանի դեռ նրա մեղավորությունն ապացուցված չէ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով սահմանված կարգով` դատարանի` օրինական ուժի մեջ մտած դատավճռով»:

Возбуждено уголовное дело на основании статьи Hetq.am о приобретении особняка Владимиром Гаспаряном
3 сентября в Специальной следственной службе было возбуждено уголовное дело на основании статьи Hetq.am о приобретении особняка бывшим начальником Полиции HF Владимиром Гаспаряном.
Сегодня ССС распространила сообщение, в котором говорится: “С учетом материалов, подготовленных на основании опубликованной информационным сайтом Hetq.am статьи под заголовком “Владимир Гаспарян за 200 тысяч долларов стал владельцем особняка стоимостью 3 миллиона долларов” возбуждено уголовное дело по фактам мошенничества в особо крупном размере и злоупотребления служебными полномочиями должностными лицами – п.1 ч.3 ст.178 и ч.1 ст.309 УК РА.
Проводится следствие.
Примечание. Подозреваемый в совершении предполагаемого преступления считается невиновным до тех пор, пока его вина не доказана в порядке, установленном Уголовно-процессуальным кодексом РА – вступившим в силу судебным приговором.