Օգոստոսի 28-ին կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ
Օգոստոսի 28-ին ժամը` 11:00-ին կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ։ Նման որոշում կայացրեց կառավարությունը այսօրվա նիստին։
Օրենսդիրը արտահերթ նիստում քննարկելու է «Սևանա լճի էկոհամակարգի վերականգնման, պահպանման, վերարտադրման և օգտագործման միջոցառումների տարեկան ու համալիր ծրագրերը հաստատելու մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» նախագիծը։
Նշենք, որ կառավարությունը այսօր առաջարկեց փոփոխություններ կատարել «Սևանա լճի էկոհամակարգի վերականգնման, պահպանման, վերարտադրման և օգտագործման միջոցառումների տարեկան ու համալիր ծրագրերը հաստատելու մասին» օրենքում առաջարկելով՝ Սևանա լճից այս տարի ոռոգման նպատակով բաց թողնել 210 մլն մ3 ՝ նախկինում նախատեսված 170 մլն մ3-ի փոխարեն՝ բացթողման ծավալը ավելացնելով 40 մլն մ3-ով։

Будет созвано внеочередное заседание Национального Собрания
28 августа будет созвано внеочередное заседание Национального Собрания. Такое решение было принято на сегодняшнем заседании правительства. Депутатам предстоит обсудить проект закона о внесении дополнений в закона РА “О годовых и комплексных программах мероприятий по восстановлению, сохранению, воспроизводству и использованию экосистемы озера Севан”.
Отметим, что сегодня правительство предложило внести в указанный закон изменения, предусматривающие увеличить в этом году попуски воды из озера Севан в оросительных целях со 170 млн до 210 млн кубометров.