ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը ցանկություն ունի դառնալ ՀՖՖ նախագահ
Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանը չի հերքում՝ ցանկություն ունի դառնալ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ:
«Կքննարկենք այդ հարցը, չեմ ասի, որ կհրաժարվեմ, կքննարկենք ու առաջիկա օրերին կասենք»,- կառավարությունում լրագրողների հարցին ի պատասխան ասաց Արթուր Վանեցյանը: Հիշեցնենք, որ ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը օրերս մի քանի լրատվամիջոցների հետ զրույցում ասել էր, որ Արթուր Վանեցյանին տեսնում է ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում, և եթե վերջինս առաջադրվի, ապա ինքը չի առաջադրվի: Արթուր Վանեցյանի խոսքով՝ հանդիպել է ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի հետ:
ԱԱԾ տնօրենի վստահեցմամբ՝ ֆուտբոլասեր է, իսկ ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության ժամանակ երկրպագել է Ֆրանսիայի հավաքականին:
Հարցին՝ չի՞ կարծում, որ պետք է տարանջատել ֆուտբոլն ու քաղաքականությունը, Վանեցյանն արձագանքեց՝ քաղաքականությամբ չի զբաղվում:
Դիտարկմանը, որ ՀՖՖ գործկոմի կազմում են Տարոն Մարգարյանը, Հրայր Թովմասյանն ու մի շարք ՀՀԿ-ականներ, Վանեցյանը պատասխանեց.
«Գործկոմի կազմն ամբողջությամբ փոխվելու է»:
Վանեցյանի խոսքով՝ կառաջադրվի միայն այն դեպքում, երբ հայկական ֆուտբոլի ներկայացուցիչները հավաստիացնեն՝ դեմ չեն, որ ինքը լինի ՀՖՖ նախագահ:

Директор СНБ Артур Ванецян не прочь стать председателем ФФА
Директор Службы национальной безопасности Артур Ванецян не отрицает, что хочет стать председателем Федерации футбола Армении.
“Мы обсудим этот вопрос и в ближайшеие дни сообщим. Не скажу, что откажусь…” - отметил Артур Ванецян, отвечая в правительстве на вопрос журналистов. Напомним, что на днях председатель Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян в интервью нескольким СМИ сказал, что видит Ванецяна в должности председателя ФФА и что если его кандидатура будет выдвинута, то он не станет баллотироваться. В свою очередь глава СНБ сообщил, что встречался с председателем ФФА Рубеном Айрапетяном. Он также заявил, что является болельщиком, а во время чемпионата мира болел за сборную Франции.
На вопрос, нужно ли разграничить футбол и политику, Артур Ванецян ответил, что политикой не занимается.
Касаясь того обстоятельства, что в состав исполкома Федерации футбола Армении входят Тарон Маргарян, Грайр Товмасян и ряд других членов Республиканской партии, Ванецян сказал: “Состав исполкома полностью сменится”.
Директор СНБ также сказал, что согласится занять пост председателя ФФА только в том случае, если представители армянского футбола поддержат его кандидатуру.