Խորհրդարանն ընդունեց վարչական տուգանքների համաներման օրենքի նախագիծը
Խորհրդարանն արտահերթ նստաշրջանում երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ քվեարկության ներկայացրեց մի շարք նախագծեր:
«Մի շարք վարչական իրավախախտումների համար կիրառված տուգանքների համաներման մասին» օրենքի նախագիծը, որով նախատեսվում է մինչև 2017 թվականի դեկտեբերի 31-ը կատարված որոշ վարչական իրավախախտումների նկատմամբ համաներում հայտարարել, ընդունվեց 68 կողմ, 1 դեմ և 2 ձեռնպահ ձայների հարաբերակցությամբ: Մինչ քվեարկությունն իր ելույթում ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր, ԴԱՀԿ նախկին պետ Միհրան Պողոսյանն հայտարարեց, որ սա «ճիշտ մոտեցում չէ բաեխիղճ վարորդների նկատմամբ», նա էլ միակ պատգամավորն է, որը դեմ քվեարկեց:
Երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունվեց նաև «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքի նախագիծը՝ 78 կողմ, 1 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ: Հիշեցնենք, որ ըստ այս փոփոխության՝ մարտական գործողությունների ժամանակ զոհված մայր կամ հայր, քույր, եղբայր ունեցող ընտանիքի միակ զավակը կազատվի պարտադիր զինվորական ծառայությունից։

Парламент принял проект закона об амнистировании административных штрафов
Национальное Собрание на своем внеочередном заседании приняло во втором чтении и полностью несколько законопроектов.
Проект закона “Об амнистировании штрафов за ряд административных правонарушений”, которым предусматривается применить амнистию в отношении допущенных до 31 декабря 2017 г. некоторых административных правонарушений, был принят 68 голосами “за” и одним голосом “против”. До голосования выступил депутат фракции Республиканской партии Мигран Погосян, который назвал такой подход “неправильным по отношению к добросовестным водителям”. Погосян и стал единственным депутатом, проголосовавшим против этого документа.
Во втором чтении и полностью был принят также проект закона “О военной службе и статусе военнослужащего”. Напомним, по данному проекту единственный сын в семье, где есть погибшие в ходе боевых действий мать или отец, сестра, брат, будет освобожден от обязательной военной службы.