Գյումրու քաղաքապետարանում քննարկվում է քաղաքապետին անվստահություն հայտնելու հարցը
Այս պահին Գյումրու քաղաքապետարանում քննարկվում է «Բալասանյան դաշինք»-ից 10 ավագանիների առաջարկած նախագիծը քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանին անվստահություն հայտնելու մասին։
Նիստը սկսվել է ժամը 10:00-ին։ Քաղաքապետարանի միջանցքներում հավաքված են պաստառներով գարեջրագործները, պաստառների վրա գրված է՝ «Ձեռքերդ հեռու մեր Բալասանյանից»։
Հիշեցնենք, որ 3 օր առաջ Գյումրու ավագանու՝ «Բալասանյան դաշինք»-ից ընտրված 10 անդամներ հանդես էին եկել քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանին անվստահություն հայտնելու որոշման նախագծով:
Մեկնաբանելով սեփական կուսակցության կողմից քաղաքապետին անվստահություն հայտնելու հարցը՝ ավագանու «Գալա» խմբակցության անդամ Լևոն Բարսեղյանը «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցում գրել էր. «Ամենայն հավանականությամբ (91%) կամենում են տապալել անվստահություն հայտնելու իրենց իսկ նախաձեռնած ակցիան՝ դրանով վստահություն հայտնելով Սամվել Բալասանյանին: Երկրորդ քիչ հավանական սցենարը (8%) իսկապես Բալասանյանին չարչարանքից ազատելն է, ու պաշտոնը իրենց կուռ 17 հոգանոց ավագանիով քաղաքական ասպարեզում անհայտ իմ գործընկերոջը հանձնելը, որին, ըստ օրենքի, անվստահություն հայտնելու իրավունք չի ունենա ավագանին»

В мэрии Гюмри обсуждается вопрос выражения вотума недоверия мэру
В мэрии Гюмри сегодня обсуждается проект решения о выражении вотума недоверия мэру города Самвелу Баласаняну, который представлен десятью членами блока “Баласанян” в совете старейшин.
Заседание началось в 10.00. В коридорах мэрии собрались работники пивоваренного завода, которые держали в руках плакаты с надписью “Руки прочь от нашего Баласаняна!”.
Три дня назад десять членов совета старейшин Гюмри от блока “Баласанян” представили проект решения о выражении вотума недоверия мэру города Самвелу Баласаняну.
Член фракции “Гала” в совете старейшин Левон Барсегян, комментируя вопрос о выражении недоверия мэру со стороны членов его собственной партии, написал в Фейсбуке: “По всей видимости (на 91%), они хотят сорвать инициированную ими же акцию выражения недоверия, тем самым выразив поддержку Самвелу Баласаняну. Второй, менее вероятный, сценарий (8%): действительно избавить Баласаняна от мучений и 17-ю членами совета старейшин передать должность неизвестному мне на политической арене коллеге, которому совет старейшин, по закону, не будет иметь права выразить недоверие”.