Լենա Նազարյանը ոստիկանապետից հետաքրքրվել է, թե ի՞նչ փուլում է Բաղրամյան պողոտայում ցուցարարների վրա հարձակում գործելու դեպքը
Ազգային ժողովի «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Լենա Նազարյանը քիչ առաջ «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում գրառում է կատարել՝ հայտնելով, որ Հայաստանի ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանին խնդրում է պարզաբանել, թե ի՞նչ փուլում է մայիսի 10-ին Բաղրամյան պողոտայում ցուցարարների վրա հարձակում գործած 17 JO 707 պետհամարանիշերով ավտոմեքենայի վարորդի հետ կապված դեպքը:
Ընթերցողներին հիշեցնենք, որ Համբարձում Մուրադյանն ու ընկերները մայիսի 10-ին՝ ժամը 21:00-ի սահմաններում, յոթ հոգով բարձրանալիս են եղել Բաղրամյան պողոտայով եւ ճանապարհին հանդիպած քաղաքացիներին կոչ արել հաջորդ օրը առավոտյան կրկին հավաքվել Երեւանի քաղաքապետարանի դիմաց և պահանջել Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հրաժարականը, երբ «Սաս» սուպերմարկետից քիչ ներքեւ «Շեվրոլետ Նիվա » մակնիշի 17 JO 707 համարանիշով մեքենայի հետեւի սրահից մի տղամարդ դուրս է եկել եւ հարձակվել նրանց վրա: Համբարձումի փոխանցմամբ՝ հարձակվողը ասել է՝ «արա, դե զզվացրեցիք» եւ ջարդել նրա ձեռքի բարձրախոսն ու փախուստի դիմել: Բացի այդ, նույն տղամարդը հարձակվել էր Էդգար Վարդանյանի վրա, հարվածել դեմքին, ինչի հետևանքով Էդգարը քթի սալջարդ էր ստացել:
Պատգամավոր Լենա Նազարյանը ոստիկանապետին ուղղված գրությունում հայտնել է, որ մայիսի 10-ին Երևանի Բաղրամյան պողոտայում երկու քաղաքացիներ ծեծի են ենթարկվել, որի հետևանքով վերջիններս ստացել են մարմնական վնասվածքներ։ Պատգամավորը ոստիկանապետից հետաքրքվել է, թե առ այսօր ի՞նչ գործողություններ են իրականացվել վերոնշյալ դեպքի առիթով, և ի՞նչ փուլում են դրանք գտնվում։

Лена Назарян поинтересовалась у начальника Полиции РА ходом расследования обстоятельств нападения на демонстрантов на проспекте Баграмяна
Депутат парламентской фракции “Елк” Лена Назарян немногим ранее оставила на своей фейсбуковской странице запись о том, что обратилась к начальнику Полиции Армении Валерию Осипяну с просьбой предоставить информацию о ходе расследования обстоятельств произошедшего 10 мая инцидента.
Напомним, что 10 мая около 21.00 Амбарцум Мурадян и его друзья, находясь на проспекте Баграмяна, призывали прохожих на следующий день утром собраться перед зданием столичной мэрии и потребовать отставки мэра Тарона Маргаряна. В это время из припаркованного чуть ниже супермаркета “САС” автомобиля “Шевроле Нива” с номером 17 JO 707 вышел мужчина и набросился на активистов. По словам Амбарцума, нападавший с криком “Достали уже!” сломал находившийся в руках активиста громкоговоритель и убежал. Тот же мужчина ударил по лицу Эдгара Варданяна, вследствие чего тот получил ушиб носа.
В адресованной В.Осипяну записке Лена Назарян сообщила, что 10 мая на проспекте Баграмяна двое граждан подверглись избиению, в результате чего получили телесные повреждения. Депутат интересовалась, какие действия на сегодняшний день осуществлены полицией по данному случаю.