Քայլերթը մեկնարկեց (թարմացվող)
Գարեգին Նժդեհի հրապարակից մեկնարկած քայլերթը հասավ Հանրապետության հրապարակ: Ժամը 19:00-ին այստեղ կմեկնարկի «Իմ քայլը» շարժման հանրահավաքը:
18:15
Քայլերթը այս պահին Գրիգոր Լուսավորիչ փողոցով շարժվում է դեպի Իտալիայի փողոց, որտեղից էլ երթի մասնակիցները կմոտենան Հանրապետության հրապարակին:
17:49
Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած երթն այս պահին հասել է Արշակունյաց պողոտա:
17:18
Ինչպես նախատեսված էր, «Իմ քայլը» շարժման քայլերթն այսօր մեկնարկեց Գարեգին Նժդեհ հրապարակից։ Այս պահին հարյուրավոր ցուցարարներ հրապարակից շարժվում են Գարեգին Նժդեհ փողոցով՝ դեպի Հանրապետության հրապարակ։ Փաշինյանը ցուցարարներին խոստացել է, որ ժամը 19։00-ին կայանալիք հանրահավաքին կպատմի ԱԺ 3 խմբակցությունների հետ այսօր տեղի ունեցած բանակցությունների մասին։ Նշենք, որ Նիկոլ Փաշինյանի հորդորով հանրապետությունում այսօր անհնազանդության գործողություններ չեն եղել, փողոցներ չեն փակվել։
Պատգամավորը ցուցարարներին հորդորել էր բողոքի ակցիաներ չիրականացնել, քանի որ այսօր Ազգային ժողովում հանդիպումներ է ունենալու ԱԺ խմբակցությունների հետ և ցանկանում է, որ բանակցությունները խաղաղ մթնոլորտում անցնեն։

В Ереване стартовало шествие к площади Республики (обновляется)
Участники стартовавшего с площади Гарегина Нжде шествия дошли до площади Республики. В 19.00 здесь начнется митинг движения "Мой шаг".
18:15
В эти минуты демонстранты движутся по улице Григора Лусаворича к улице Италии, откуда участники шествия направятся к площади Республики.
17:49
Колонна демонстрантов во главе с Николом Пашиняном дошла до проспекта Аршакуняц.
17:18
Сегодняшнее шествие сторонников движения "Мой шаг", как и было предусмотрено, началось с площади Гарегина Нжде. В эти минуты сотни граждан напраавляются по улице Гарегина Нжде к площади Республики. Никол Пашинян пообещал участникам шествия на назначенном в 19.00 митинге рассказать о состоявшихся сегодня переговорах с тремя парламентскими фракциями. Отметим, что по призыву Никола Пашиняна сегодня акции гражданского неповиновения не проводились, улицы не перекрывались. Это было обусловлено проведением встреч с фракциями Национального Собрания, которые, как отметил Пашинян, должны проходить в спокойной атмосфере.