«Արմավիր» ՔԿՀ-ի պետը 8 միլիոն դրամից ավելի արժողության ոսկյա զարդեր ունի
«Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկի պետ Տիգրան Նավասարդյանը ոսկյա զարդերի սիրահար է: Տիգրան Նավասարդյանը բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողով ներկայացրել է այն գույքն ու եկամուտը, որն ունեցել է այս տարվա հուլիսի 1-ի դրությամբ: Մինչ այդ ՔԿՀ-ի պետը չէր համարվում հայտարարագիր ներկայացնող սուբյեկտ, սակայն «Հանրային ծառայության մասին» օրենքի փոփոխությունից հետո քրեակատարողական հիմնարկների ղեկավար կազմը ևս պետք է հայտարարագրի իր ունեցվածքը:
Ըստ ներկայացված հայտարարագրի՝ Տիգրան Նավասարդյանն ունի 8 միլիոն դրամը գերազանցող կամ դրան համարժեք արտարժույթից ավելի արժեք ունեցող ոսկյա զարդեր: Օրենքով սահմանափակված է և քաղաքացիներին հասանելի չէ այն տեղեկատվությունը, թե կոնկրետ քանի միլիոն դրամի կամ համարժեք արտարժութային արժեքի ոսկյա զարդեր ունի պաշտոնյան և ինչ ոսկա զարդեր են:
«Արմավիր» ՔԿՀ-ի պետը հայտարարագրել է նաև 3 անշարժ գույք՝ 1 բնակարան և 2 հողամաս:
Ունի նաև TOYOTA LAND CRUISER PRADO 2.7 L մակնիշի մարդատար ավտոմեքենա:
Քրեակատարողական հիմնարկի պետ Տիգրան Նավասարդյանի եկամուտը գոյացել է միայն աշխատավարձից, որը հուլիսի 1-ի դրությամբ կազմել է 1 միլիոն 926 հազար դրամ:
Ինչ վերաբերում է դրամական միջոցներին, ապա հայտարարագրել է 7 միլիոն 300 հազար դրամ, 5700 ԱՄՆ դոլար և 250 հազար ռուսական ռուբլի:
Նշենք, որ Տիգրան Նավասարդյանը մինչ այդ զբաղեցրել է նաև «Նուբարաշեն» և «Հրազդան» քրեակատարողական հիմնարկի պետի պաշտոնները: Նա քրեակատարողական համակարգում է մոտ երկու տասնյակ տարի: Նրա եղբայրն էլ՝ Արսեն Նավասարդյանը, զբաղեցնում է արդարադատության նախարարության Պրոբացիոն ծառայության պետի պաշտոնը:

Начальник УИУ “Армавир” задекларировал золотые укращения на сумму более 8 миллионов драмов
Начальник уголовно-исполнительного учреждения “Армавир” Тигран Навасардян являектся любителем золотых украшений. Навасардян представил в Комиссию по этике высокопоставленных должностных лиц декларацию об имуществе и доходах по положению на 1 июля. До этого начальник УИУ не считался субъектом, который обязан представлять подобный документ, однако после внесения изменения в закон “Об общественной службе” руководители УИУ также должны декларировать свое имущество.
Согласно представленной деклараации, Тигран Навасардян имеет золотые украшения на сумму, превышающую 8 млн драмов. Закон ограничивает и не предусматривает доступность для граждан информации о том, конкретно какую стоимость имеют принадлежащие высокопоставленному чиновнику золотые украшения и чсто это за ювелирные изделия.
Начальник УИУ “Армавир” задекларировал также 3 единицы недвижимости – квартиру и 2 земельных участка и автомобиль “TOYOTA LAND CRUISER PRADO 2.7 L”.
Что касается денежных средств, то в декларации указано 7 млн 300 тыс. драмов, 5700 долларов США и 250 тыс. российских рублей.
Отметим, что в системе углоовно-исполнительных учреждений Тигран Навасардян работает более двадцати лет. Ранее он занимал должности начальников УИУ “Нубарашен” и “Раздан”. Брат Навасардяна, Арсен Навасардян, является начальником Пробационной службы Министерства юстиции РА.