«Թուֆենկյան» հյուրանոցի դիմաց կրակոցներ են հնչել. կա սպանված (լուսանկարներ)
Քիչ առաջ՝ 13։30-ի սահմաններում, «Վերնիսաժ»-ի հարևանությամբ կրակոցներ են հնչել։ Կայանատեղիի ականատես կարգավարի փոխանցմամբ՝ մի տղամարդ «Թուֆենկյան» հյուրանոց մտնելիս է եղել, երբ նրա ուղղությամբ կրակոցներ են հնչել։ Նա ընկել է գետնին և նրան ուղեկցող թիկնապահները նրան բարձրացրել, դրել են ավտոմեքնան ու հեռացել: Դեպքից մի քանի մետր այն կողմ՝ ծառի տակ, միջինից բարձր տղամարդու դիակ էր ընկած: Ականատեսների փոխանցմամբ՝ «Մերսեդես» մակնիշի ավտոմեքենայից են հնչել կրակոցները:
Կայանատեղիի կարգավարի փոխանցմամբ՝ այն տղամարդը, ում տարել են և ում ուղղությամբ առաջինն են հնչել կրակոցները «Թուֆենկյան» հյուրանոցի մշտական հաճախորդներից է եղել:
«Վերնիսաժ»-ի կողքին՝ աստիճանների դիմաց, ավտոմատ էր ընկած, իսկ տոնավաճառի ներսում՝ ատրճանակ:
Հյուրանոցի դիմաց արյան հետքեր են, իսկ հյուրանոցի դռան վրա երևում են կրակոցների հետքերը: Կայանատեղիի կարգավարի հագուստի վրա ևս արյան հետքեր են, որոնք առաջացել են տուժածին ավտոմեքենա դնելիս:

Напротив гостиницы “Туфенкян” прозвучали выстрелы. Есть убитый (фото)
Сегодня около 13.30 рядом с действующей в центре столицы ярмаркой “Вернисаж” прозвучали выстрелы. По словам работника автостоянки, стрелять начали в тот момент, когда в гостиницу “Туфенкян” заходил мужчина. Он упал, после чего находившиеся рядом телохранители перетащили его в машину и уехали.
В нескольких метрах от гостиницы, под деревом, был обнаружен труп другого мужчины. Очевидцы сообщили, что стреляли из автомобиля “Мерседес”.
Работник автостоянки также рассказал, что мужчина, в направлении которого прозвучали первые выстрелы, является постоянным клиентом гостиницы.
Недалеко от “Вернисажа” был обнаружен автомат, а на территории самой ярмарки – пистолет.
На ступеньках гостиницы остались следы крови, а на входной двери видны следы от пуль. Пятна крови были и на одежде работника автостоянки. Он запачкался, когда пострадавшего перетаскивали в машину.