Սերգո Երիցյանի դատավոր որդին կայուն տեմպով հարստանում է
Լեզվի պետական տեսչության պետ Սերգո Երիցյանի որդին՝ Երևան քաղաքի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Սարգիս Երիցյանը, վերջին 6 տարիներին մի քանի տասնյակ անգամ ավելացրել է իր ունեցած դրամական միջոցները:
Այս մասին տեղեկանում ենք Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովի կայքից, որտեղ հրապարակվել է դատավոր Երիցյանի 2016 թվականի տարեկան հայտարարագիրը:
2011 թվականից մինչեւ 2016 թվականը ներառյալ, թե դրամով, թե արտարժույթով, Երիցյանի դրամական միջոցները հսկայական աճ են արձանագրել:
Միայն վերջին տարում դատավորի դրամային արժույթով դրամական միջոցներն աճել են 9,2 մլն-ով:
Հայտարարագրում նշված է, որ Սարգիս Երիցյանը ավելի քան 104 հազար ամերիկյան դոլարի չափով փոխառություններ ունի տրված, որի տոկոսներից ստացված եկամուտը կազմել է 637 հազար դրամ:
Դատավորի հայրը՝ Լեզվի պետական տեսչության պետ Սերգո Երիցյանը, հարկային տարվա ընթացքում 5 անշարժ գույք է ստացել: Հայտարարագրի «եկամուտներ» բաժնում նշված է, որ Սերգո Երիցյանը ժառանգության կարգով ստացել է 13 մլն 650 հազար դրամի չափով եկամուտ՝ բնամթերքով, ինչպես նաեւ 14,5 մլն դրամ եկամուտ, որից 6,8 մլն դրամը՝ աշխատանքի վարձատրությունից, 7,7 մլն-ը՝ փոխառություններից ստացված տոկոսներից:

Работающий судьей сын Серго Ерицяна стабильно обогащается
Сын начальник Государственной языковой инспекции Серго Ерицяна, судья суда общей юрисдикции ереванских административных округов Ачапняк и Давидашен Саркис Ерицян за последние шесть лет увеличил свои денежные средства в несколько десятков раз.
Об этом свидетельствует декларация судьи за 2016 г., размещенная на сайте Комиссии по этике выоскопоставленных должностных лиц.
В период с 2011-го по 2016 гг. был зарегистрирован беспрецедентный рост денежных средств Саркиса Ерицяна – как в драмах, так и в валюте. Только за последний год сумма в драмах выросла на 9,2 млн.
В декларации указано, что судья Ерицян выдал займы на сумму более 104 тысяч долларов США, проценты по которым составили 637 тыс. драмов.
Отец судьи, начальник Государственной языковой инспекции РА Серго Ерицян в налоговом году получил 5 единиц недвижимости. В декларации Ерицяна-старшего указано, что он получил в качестве наследства доход в размере 13 млн 650 тыс. драмов натуральными продуктами, а также доход в размере 14,5 млн драмов, 6,8 млн из которых составила зарплата, а 7,7 млн – проценты по выданным займам.