Արարատ Միրզոյանը վարչապետին կփոխանցի ՀՀԿ շտաբից դուրս բերված փաստաթղթերը
Կառավարության 2017-2022 թթ. ծրագիրի քննարկումից հետո «ԵԼՔ» խմբակցության պատգամավոր Արարատ Միրզոյանը վարչապետին հայտնեց, որ նրան է փոխանցելու ՀՀԿ շտաբից դուրս բերված և աղբարկղում հայնված 30 էջանոց փաստաղթուղթ։
Հիշեցնենք, որ այդ փաստաթուղթը խմբակցությունը հայտնաբերել էր Արաբկիր վարչական շրջանում գտնվող Հանրապետական
կուսակցության շտաբներից մեկից՝ ապրիլին 2-ին կայացած ընտրություններից առաջ։
Միրզոյանը հիշեցրեց, որ այդ փաստաթղթերում գրված են ընտրակաշառք բաժանող անձանց անուն-ազգանունները, հեռախոսահամարները, հասցեները. «Սրանք վկայում են, որ ՀՀԿ շտաբները զբաղվել են ընտրակաշառքի զանգավածային և կազմակերպված բաժանմամբ»,- նշեց նա։
Պատգամավորը հավաստեց՝ գործի անաչառ քննության դեպքում կլինեն որոշ ազատազրկումներ, որոնց մեջ նաև կարող են հայտնվել խորհրդարանում նստած որոշ պատգամավորներ։

Арарат Мирзоян передаст премьер-министру документы, вынесенные из предвыборного штаба РПА
По завершении обсуждения программы правительства на 2017-2022 гг. депутат оппозиционной фракции “Выход” Арарат Мирзоян сообщил премьер-министру, что передаст ему вынесенный из штаба Республиканской партии Армении и оказавшийся в мусорном контейнере 30-страничный документ.
Напомним, что этот документ члены фракции обнаружили до парламентских выборов 2 апреля в одном из штабов РПА в административном округе Арабкир.
По словам Мирзояна, документ содержит имена, фамилии, номера телефонов и адреса лиц, раздававших взятки избирателям. “Это свидетельствует о том, что штабы Республиканской партии занимались массовой и организованной раздачей предвыборных взяток”,- отметил депутат.
В случае объективного расследования могут последовать задержания, в том числе прошедших в парламент некоторых депутатов, добавил А.Мирзоян.