Քրեական հեղինակություն Նորագյուղցի Ավետի բարեկամին կազատազրկե՞ն
Քրեական աշխարհի հեղինակություն, Նորագյուղցի Ավետի ազգական, «Արցախբանկի» աշխատակից Կարեն Խաչատրյանի դատավարությունը քիչ առաջ հետաձգվել է: Մինչ այդ դատախազ Արթուր Սեփոյանը մեղադրական ճառով Արաբկիր եւ Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանին միջնորդել է քրեական հեղինակության բարեկամին դատապարտել 4 տարվա ազատազրկման:
Ինչպես հաղորդում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, նիստը հետաձգվել է ամբաստանյալ Կարեն Խաչատրյանի նոր փաստաբանի խնդրանքով, քանի որ նա դատարանին միջնորդել է ժամանակ տրամադրել՝ քրեական գործի նյութերին ծանոթանալու եւ պատշաճ կերպով պաշտպանական ճառը պատրաստելու համար:
Հաջորդ նիստը կայանալու է մայիսի 3-ին:
Հիշեցնենք՝ այս տարվա հունվարի 3-ին՝ ժամը 21:00-ի սահմաններում, Բաղրամյան-Ավետիսյան փողոցների խաչմերուկում Կարեն Խաչատրյանը «BMW X5» մակնիշի ավտոմեքենայով դուրս էր եկել հանդիպակաց երթեւեկելի մաս, վրաերթի ենթարկել նկարիչ, 37-ամյա Դավիթ Կարապետյանին (Կարեյան), ապա հարվածել է «Daewoo» մակնիշի տաքսի մեքենային, որն էլ իր հերթին բախվել էր «Wolksvagen Passat» մակնիշի ավտոմեքենային:
9 հոգի՝ Արվեստագետ Կարեյանը, տաքսու վարորդն ու ուղեւորները տարբեր աստիճանի վնասվածքներով տեղափոխվել էին հիվանդանոցներ: Սակայն վրաերթի
ենթարկված նկարիչը «Արմենիա» բժշկական կենտրոնում ստացած վնասվածքներից մահացել էր:
Առաջադրված մեղադրանքով Կարեն Խաչատրյանին առավելագույնը սպառնում էր 5 տարվա ազատազրկում: Նա այժմ ազատության մեջ է. որպես խափանման միջոց ընտրվել է ստորագրություն չհեռանալու մասին որոշումը:

Родственника криминального авторитета посадят?
Судебный процесс по делу родственника криминального авторитета Норагюхци Авета – сотрудника банка “Арцах” Карена Хачатряна отложен. До этого в суде общей юрисдикции административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун Еревана прокурор Артур Сепоян в своей обвинительной речи ходатайствовал осудить Хачатряна к лишению свободы сроком на 4 года.
Как сообщает фотожурналист Гагик Шамшян, по просьбе нового защитника Карена Хачатряна заседание было отложено. Защитник попросил суд предоставить ему время на ознакомление с материалами дела.
Следующее заседание состоится 3 мая.
Напомним, что 3 января около 21.00 на перекрестке улиц Баграмяна и Аветисяна Карен Хачатрян на своем автомобиле “BMW X5”, выехав на встречную полосу, совершил наезд на 37-летнего художника Давида Карапетяна (Кареян), после чего столкнулся с такси марки “ Daewoo”, которое, в свою очередь, столкнулось с автомобилем марки “ Wolksvagen Passat”.
9 человек, в том числе художник Давид Карапетян, водитель и пассажиры такси, получили травмы различной тяжести и были доставлены в больницы. Однако в медцентре ”Армения” художник скончался.
По выдвинутому обвинению Карену Хачатряну грозит лишение свободы сроком до 5 лет. Хачатрян пока находится на свободе – с него взята подписка о невыезде.