Վեց բնակարանամուտ Առաջամուղ գյուղում
Արցախի Հադրութի շնջանի Առաջամուղ գյուղում 6 ընտանիք նոր բնակարան ստացավ։ Տան բանալիները տանտերերին հանձնեցին Սերժ Թանգյանը, Արսինե Խանջյանը, Ատոմ Էգոյանը և Էրիկ Նազարյանը։ Վերջիններս երկօրյա այցող Արցախում էին։
Թուֆենկյան հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Րաֆֆի Դուդակլյանի խոսքով՝ նորակառուց 6 տները կառուցվել են իրենց հիմնադրամի, ԱՄՆ Արցախ ֆոնդի և Արցախի կառավարության համատեղ աջակցությամբ։
«Առաջամուղը ռազմավարական կարևորություն ունի Արցախի համար։ Ուստի մեր հետագա քայլը դպրոցի վերակառուցումն է ու բուժկետի շենքի կառուցումը»,- ասաց Րաֆֆի Դուդակլյանը։
Նազարյանների ընտանիքն Արարատից 2013թ․-ին է տեղափոխվել Արցախ։ Մինչ այդ տարբեր բնակավայրերում վարձով էին բնակվում։
«Վերջապես մեր սեփական տունն ունեցանք։ Աշխատանքն էլ խնդիր չի լինի այստեղ։ Քանի որ նախկին զինծառայող եմ եղել, հիմա էլ պատրաստվում եմ վերադառնալ զինվորական գործիս, բայց արդեն Արցախում»,- ասում է Գ․ Նազրյանը։

Шесть новоселий в арцахском селе Араджамуг
В селе Араджамуг Гадрутского района Арцаха шесть семей справили новоселье. Ключи от домов хозяевам вручили Серж Тангян, Арсине Ханджян, Атом Эгоян и Эрик Назарян, находившиеся с двухдневным визитом в Арцахе.
По словам исполнительного директора фонда “Туфенкян” Раффи Дудакляна, дома были построены при содействии их фонда, американского фонда “Арцах” и правительства Республики Арцах.
“Араджамуг имеет стратегическое значение для Арцаха, поэтому нашим следующим шагом станет ремонт школы и строительства здания медпункта”,- отметил Раффи.
Семья Назарянов переехала в Арцах в 2013 г. из Арарата. До этого Назаряны жили в съемных домах то в одном, то в другом населенном пункте.
“Наконец-то у нас будет свой дом. Здесь и работу найти не проблема, так как я бывший военнослужащий и собираюсь вернуться к военному делу, но уже в Арцахе”,- сказал Г.Назарян.