Զինվորականները սպառնացել եւ ահաբեկել են շտապօգնության բրիգադին
Այսօր՝ ժամը 13:00-ի սահմաններում, «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնի շտապօգնության բիգադը կանչով մեկնել է Ազատության պողոտա:
«Հիվանդին պետք է շտապ հասցնեինք հիվանդանոց, ինչի համար էլ վարորդը միացրել էր լուսաձայնային ազդանշանը, որպեսզի ավտոմեքենաները ճանապարհ տային: Ազատության պողոտայից մինչեւ «Էրեբունի» հիվանդանոց «ՎԱԶ 2107» մակնիշի 68 ԼՕ 092 համարանիշի ավտոմեքենայի վարորդը խոչընդոտում եւ հետապնդում էր վարորդին:
Արդեն հիվանդանոցի մոտ վարորդն ու նրա հետ 1 հոգի սկսեցին անպարկեշտ արտահայտություններ անել մեր նկատմամբ` հետո էլ սպառնալով մեզ... Նրանք զինվորականներ էին: Երբ իմացան, որ զանգելու եմ ոստիկանություն, սպառնալիքներ տալով հեռացան: Մահամերձ հիվանդին թողած իրանցով էինք ընկած»,- ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանի հետ զրույցում պատմել է բժիշկը:

Soldiers Curse and Threaten Ambulance Crew
Today, at around 1pm, the Erebuni Medical Center got an emergency call and rushed to Azatutyun Avenue.
“It was a real emergency so we turned on the siren for motorists to give us the right of way. There was this one car that kept cutting us off. He followed us all the way to the hospital,” the emergency doctor photo-reporter Gagik Shamshyan.
Shamshyan says the doctor told him that when the ambulance arrived at the hospital, the driver of the car and the one passenger got out and started cursing and threatening them. The doctor says they were soldiers.
“When I said I was going to call the cops, they made some more threats and left. Our patient was dying and there we were dealing with those guys,” said the doctor.