Զարուհի Փոստանջյանը դիմում է նախարարին և օմբուդսմենին` Հովհաննես Հարությունյանին շտապ վիրահատելու հարցով
Ազգային ժողովի պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը դիմել է Հայաստանի առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանին և Արման Թաթոյանին` «Սասնա Ծռեր» խմբի անդամ Հովհաննես Հարությունյանի վիրահատությունն իրականացնելու նպատակով շտապ միջոցներ ձեռք առնելու համար:
Փոստանջյանը հայտնել է, որ աջ ոտքի հրազենային երկու վիրավորում ստացած Հարությունյանին շտապ անհրաժեշտ է վիրահատություն, «սակայն, մինչ օրս, միջոցներ չի ձեռնարկվում երիտասարդին վիրահատելու ուղղությամբ»:
«Կոչով դիմում եմ խնդրով մտահոգ այն վիրաբույժներին, ովքեր հանձն կառնեն և կվիրահատեն երիտասարդի ոտքը` հետագա բարդացումներից խուսափելու համար»,- հավելել է «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավորը:

Заруи Постанджян обратилась к министру здравоохранения и Омбудсмену по вопросу проведения срочной операции Ованнесу Арутюняну
Депутат фракции “Наследие” Национального Собрания РА Заруи Постанджян обратилась к министру здравоохранения РА Армену Мурадяну и Защитнику прав человека Арману Татояну по вопросу проведения срочной операции члену группы “Сасна црер” Ованнесу Арутюняну.
Постанджян сообщила, что Арутюняну, получившему два огнестрельных ранения в правую ногу, срочно требуется операция, “однако по сей день ничего не делается для того, чтобы молодой человек был прооперирован ”.
“Я обращаюсь с призывом к озабоченным этим вопросом хирургам, которые возьмутся за операцию ноги молодого человека с тем, чтобы избежать дальнейших осложнений”,- заявила депутат НС.