Նվարդ Բիլյանը 19.30-ին չի ներկայացել ոստիկանություն. քննիչն ասել է` կարիք չկա
Երեկ 19.30-ին, ինչպես վաղօրոք հայտարարվել էր, Նվարդ Բիլյանը` անազատության մեջ գտնվող Կյուրեղյան եղբայրների մայրը, պետք է ներկայանար ոստիկանության Մաշտոցի բաժին` քննիչի ծանուցման համաձայն:
Նշված ժամին մենք ոստիկանության Մաշտոցի բաժնի դիմաց էինք, սակայն տիկին Նվարդը ուշանում էր: Զանգահարեցինք նրան, պարզվեց, որ բաժնից քննիչը փաստաբան Տիգրան Եգորյանին տեղեկացրել է, որ Նվարդ Բիլյանի ներկայանալու անհրաժեշտությունը այլևս չկա:
Ավելի ուշ Քննչական կոմիտեից ստացված պաշտոնական հաղորդագրությունից տեղեկացանք. «ՀՀ Քննչական կոմիտեի նախագահի հանձնարարությամբ Երևանի քննչական վարչությունում ուսումնասիրվել է ապօրինի սառը զենք կրելու դեպքի առիթով Աջափնյակ և Դավիթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցված քրեական գործը: Ուսումնասիրության արդյունքում պարզվել է, որ քրեական գործով կայացվել է Նվարդ Բիլյանին որպես մեղադրյալ ներգրավելու որոշում՝ առանց բավարար հիմքերի առկայության: Քրեական գործն ուղարկվել է հսկողություն իրականացնող դատախազին՝ արձանագրված խախտումները վերացնելու միջնորդությամբ»:
Հասցրե՞ց, արդյոք, որդիներին հանձնուքներ տանել՝ հարցին տիկին Նվարդը պատասխանեց, որ որդիների ընկերները, տեսնելով իր վիճակը, իրենք են Արեգի ու Սերգեյի համար առաջին անհրաժեշտության իրերն ու սնունդը հասցրել «Նուբարաշեն» ՔԿՀ:

Нвард Билян не явилась в 19.30 в полицию: следователь сказал, нет необходимости
Нвард Билян, мать находящихся под арестом братьев Кюрегянов, вчера в 19.30 должна была явиться в Маштоцкое отделение полиции.
В указанное время мы уже стояли напротив отделения, однако г-жа Билян опаздывала. Мы позвонили ей, и она сообщила, что следователь сказал адвокату Тиграну Егоряну, что в явке Нвард Билян нет необходимости.
Позже Следственный комитет распространил сообщение, в котором говорилось, что вовлечение Нвард Билян в уголовное дело о ношении холодного оружия не имеет достаточных оснований и что дело направлено осуществляющему надзор прокурору для устранения выявленных нарушений.
Нвард Билян на наш вопрос, успела ли отнести передачи сыновьям, ответила, что их друзья, увидев, в каком она состоянии, сами доставили необходимые принадлежности и еду находящимся в тюрьме “Нубарашен” Арегу и Сергею.