Լրագրողը հանցագործության մասին հաղորդում է տվել
Քիչ առաջ iravaban.net լրատվամիջոցի լրագրող Գևորգ Թոսունյանն իր փաստաբան Արա Կարագյոզյանի հետ հանցագործության մասին հաղորդում են ներկայացրել ոստիկանության Էրեբունու բաժնում:
Ավելի վաղ «Հետքը» տեղեկացրել էր, որ այս գիշեր բռնություն է կիրառվել լրագրող Գևորգ Թոսունյանի նկատմամբ, ով իր մասնագիտական պարտականությունն է կատարելիս եղել Խորենացի փողոցում: Նրան ծեծողները եղել են քաղաքացիական հագուստով:
«Իհարկե, մամուլի հաղորդումների հիման վրա պարտավոր էին քրեական գործ հարուցել լրագրող Գևորգ Թոսունյանի նկատմամբ բռնություն կիրառելու դեպքի առթիվ, բայց մենք ամեն դեպքում որոշեցինք հանցագործության մասին հաղորդում տալ»,- «Հետքին» հայտնեց փաստաբան Ա. Կարագյոզյանը:
Փաստաբանը տեղեկացրեց, որ Գևորգ Թոսունյանը բացատրություն է տվել, նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն: Փաստաբանի փոխանցմամբ` իրենք արդեն եղել են նաև դատաբժշկի մոտ: Արձանագրվել է, որ լրագրողի մարմնի վրա առկա են քերծվածքներ ու կապտուկներ: «Գևորգին հոգեբանական ճնշման են ենթարկել ծեծողները, առկա է սթրեսային վիճակ, անմարդկային վերաբերմունք են ցուցաբերել լրագրողի նկատմամբ, ինչն անթույլատրելի է»,- ասաց Արա Կարագյոզյանը:

Журналист представил сообщение о преступлении
Немногим ранее журналист электронного издания iravaban.net Геворк Тосунян вместе со своим адвокатом Ара Карагезяном явился в отделение полиции округа Эребуни, где представил сообщение о преступлении.
Hetq.am уже сообщал о том, что минувшей ночью в отношении журналиста Геворка Тосуняна, выполнявшего на улице Хоренаци свои профессиональные обязанности, было применено насилие. Избивавшие его были в гражданской одежде.
“На основании публикаций в прессе полиция обязана возбудить уголовное дело о применении насилия в отношении журналиста Геворка Тосуняна, но мы в любом случае решили представить сообщение о преступлении”,- сказал адвокат Карагезян.
Геворк Тосунян дал объяснения и уже побывал у судмедэксперта. На его теле имеются царапины и синяки. “Избивавшие оказывали на Геворка психологическое давление, у него стрессовая ситуация, с ним обращались бесчеловечным образом, что недопустимо”,- отметил Ара Карагезян.