«Շահենին Գյումրիում առևանգել են ոստիկանները ու պահել ոստիկանապետի մեքենայի մեջ»
Ֆեյսբուք սոցիալական ցանցի օգտատեր Դավիթ Սանասարյանը գրում է, որ Շանթ Հարությունյանի որդուն` Շահեն Հարությունյանին ոստիկաններն այսօր Գյումրիում առևանգել են ու պահել ոստիկանապետի մեքենայի մեջ:
«Շահենը պատրաստվում էր Պապ Ֆրանցիսին ներկայացնել, որ առաջին քրիստոնյա երկրում` Հայաստանում, կան շուրջ 2 տասնյակ քաղբանտարկյալներ....
Հատուկ ծառայությունները գաղտնալսել են Շահենին, այլ տարբերակ չկար, որ տեղեկանային: Սա լկտի պահվածք է, մարդու իրավունքների կոպիտ խախտում, մարդուն բերման են ենթարկել ոստիկանապետի մեքենա փողոցում քայլելու ժամանակ...

“В Гюмри полицейские похитили Шагена и держали его в машине начальника полиции”
Пользователь социальной сети Фейсбук Давид Санасарян сообщил о том, что сегодня в Гюмриполицейские похитили сына Шанта Арутюняна, Шагена Арутюняна, и держали его в машине начальника полиции.
“Шаген собирался рассказать Папе Франциску, что в первой христианской стране, Армении, есть около двух десятков политзаключенных…
Спецслужбы прослушивали Шагена, другого варианта узнать об этом не было. Это наглое поведение, грубое нарушение прав человека. Его подвергли приводу в машину начальника полиции, когда он шел по улице.