Ծնվել է Թալիշում զոհված գյումրեցի Հրաչ Գալստյանի դուստրը
Այսօր առավոտյան` ժամը 06:10-ին, Ախուրյանի Մոր ու մանկան հիվանդանոցում լույս աշխարհ է եկել Թալիշում ապրիլի 3-ին զոհված Հրաչ Գալստյանի եւ Անուշ Օհանյանի դուստրը: Հրաչի մայրը՝ Անահիտ Գալստյանը, հեռախոսով փոխանցեց, որ ծննդաբերությունը նորմալ է ընթացել, խնդիրներ չեն եղել, բայց մինչեւ երկուշաբթի կմնան ծննդատանը՝ հետծննդյան բարդություններից խուսափելու համար: Աղջնակին կոչելու են Անահիտ՝ տատի անունով, ինչպես ցանկացել էր Հրաչը:
Երեխայի լույս աշխարհ գալուն Գալստյանները սպասում էին մայիսի 17-ին, սակայն, տատիկի կարծիքով` մայիսյան տոներին ընդառաջ սա լավագույն նվերն էր, որ արեց փոքրիկը՝ ժամկետից տաս օր շուտ ծնվելով:

Родилась дочка погибшего в Талыше гюмрийца Рача Галстяна
Сегодня утром в 06:10 в Ахурянской больнице матери и ребенка на свет пояилась дочка погибшего 3 апреля в Талыше Рача Галстяна и Ануш Оганян. Мать Рача Анаит Галстян сообщила по телефону, что роды прошли нормально, во избежание послеродовых осложнений мать и новорожденная останутся в больнице до понедельника. Девочку назвали в честь бабушки Анаит, как хотел Рач.
Появления на свет девочки Галстяны ждали 17 мая, но, как сказала нам Анаит, в преддверии майских праздников малышка, родившись на десять дней раньше срока, преподнесла им самый лучший подарок.