«Հետքի» հոդվածին արձագանքել են. տուն են գնել 6 անչափահաս երեխաների ընտանիքի համար
Նախորդ տարվա հոկտեմբերի 8-ին հրապարակված «Թեկուզ դոմիկում, բայց սիրով և երջանիկ ենք ապրում» հոդվածին արձագանքել է «Ֆուլլեր» տնաշինական կազմակերպությունը: Նյույորքաբնակներ Մինաքյան և Քենդեն ընտանիքների նվիրատվությամբ «Ֆուլլերը» Ակնաշեն գյուղում տուն է գնել Զաքարյան ընտանիքի համար: Հիշեցնենք, որ Զաքարյանների 8 հոգանոց ընտանիքը բնակվում էր Արմավիրի մարզի Ակնաշեն գյուղի երկաթյա տնակում, հրդեհի հետևանքով նրանք կորցրել էին տունը:
Մեկ ամիս է՝ ընտանիքը տեղափոխվել է նոր տուն: Ընտանիքի մայրը՝ Էլմիրա Կարապետյանը, «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, որ բացի տնից, իրենց համար գնել են նաև անասնագոմ, թոնիր և 3 ջերմոց: 20 տարի ժամկետով Զաքարյանները ամսական պետք է վճարեն 21.000 դրամ:

На статью Hetq.am откликнулись: многодетная семья уже живет в новом доме
8 октября прошлого года Hetq.am опубликовал статью под названием “Даже в вагончике жизнь может быть полна любви и тепла”. На статью откликнулась строительная организация “Фуллер”. Благодаря пожертвованиям семей Минакян и Кенден из Нью-Йорка “Фуллер” купила для многодетной семьи дом в селе Акнашен. Напомним, что состоящая из 8 человек семья Закарянов жила в вагончике в селе Акнашен Армавирской области. Дом, который отец семейства начал строить много лет назад, сгорел в результате пожара.
И вот, уже месяц, как семья переехала в новый дом. В беседе с Hetq.am мать шестерых детей Эльмира Карапетян сообщила, что кроме дома для них были приобретены хлев, тандыр и 3 теплицы. В течение 20 лет Закаряны должны будут каждый месяц платить 21.000 драмов.