Գյումրիում հողին հանձնեցին Թալիշում զոհված 19-ամյա Վիկտոր Յուզիխովիչին
Ապրիլի 10-ին նա կդառնար 19 տարեկան, սակայն զոհվեց Թալիշում՝ մինչեւ վերջ պայքարելով հակառակորդի դեմ: Վիկտոր Յուզիխովիչը բռնցքամարտիկ էր, նրան լավ ճանաչողներն ասում էին, որ պարտվել չէր սիրում: Օլիմպիական հերթափոխի մարզադպրոցի սան էր, 2011թ․ ապրլին դարձել էր Վանաձորում կայացած բռնցքամարտի ՀՀ պատանեկան առաջնության ոսկե մեդալակիր, 2011-ի հուլիսին՝ Եվրոպայի պատանեկան առաջնության արծաթե մեդալակիր, 2012 թ․-ին ՀՀ պատանեկան առաջնության ոսկե մեդալակիր էր, 2013թ․-ին՝ ՀՀ պատանեկան առաջնության արծաթե մեդալակիր: 2011 թ․-ին Վիկտոր Յուզիխովիչը Շիրակի մարզի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Ս. Բալասանյանի կողմից արժանացել էր մրցանակի:
Նրա մարզիչներն են պնդում՝ հրաշալի հեռանկար ունեցող մարզիկ էր, անգամ համոզել են, որ չգնա բանակ՝ մնա եւ շարունակի սպորտում ձեռք բերած հաջողությունները: Սակայն Վիկտորը հրաժարվել է՝ նշելով, որ տղամարդն անպայման պիտի բանակում ծառայի: Տղային ճանաչողները նրան բնութագրելիս նշում էին տարիքին ոչ բնորոշ լրջությունը, համեստությունը, նաեւ ֆիզիկական մեծ ուժը: Վիկտորի երազանքն եղել է բանակում հետախուզական խմբում ծառայելը:
Վիկտորը տան ավագն էր, բնակվում էր ծնողների, քրոջ եւ եղբոր հետ: Ընտանիքը սոցիալապես վատ պայմաններում է ապրում: Հայրը ՌԴ էր մեկնել արտագնա աշխատանքի, սակայն, լսելով որդու մահվան գույժը, վերադարձել է Հայաստան:

В Гюмри предали земле погибшего в Талыше Виктора Юзиховича
Виктор Юзихович был боксером. Те, кто хорошо его знали, говорят, что он не любил проигрывать. Виктор был воспитанником спортшколы олимпийского резерва. На состоявшемся в апреле 2011 г. в Ванадзоре юношеском чемпионате Армении по боксу он завоевал золотую медаль, в июле 2011-го – серебряную медаль юношеского чемпионата Европы, в 2012-ом стал золотым призером юношеского чемпионата Армении, в 2013-ом – серебряным медалистом юношеского чемпионата РА. В 2011 г. председатель Федерации бокса Ширакской области С.Баласанян вручил Виктору Юзиховичу награду.
Его тренеры утверждали, что Виктор был очень перспективным спортсменом. Они даже убеждали его не отправляться на службу в армию, а остаться, чтобы добиться новых успехов в спорте. Но Виктор отказался, сказав, что мужчина обязательно должен служить в армии. Знавшие его говорят, что он был не по годам серьезным, очень скромным и физически сильным. Виктор мечтал служить в армии разведчиком.
В семье он был старшим, жил с родителями, сестрой и братом. Семья социально необеспечена. Отец уехал на заработки в Россию, но, узнав о гибели сына, вернулся в Армению.