ՀՀԿ վստահված անձը փորձում է ղեկավարել ընտրական հանձնաժողովի աշխատանքը
Ալավերդու թիվ 33/41 ընտրատեղամասում Հանրապետական կուսակցության վստահված անձ Կամո Բաբայանը չարաշահում է վստահված անձի իր լիազորությունները և փորձում է ղեկավարել ընտրական հանձնաժողովի աշխատանքը: Նա կանգնել էր տեղամասի կենտրոնում՝ քվեատուփերի մոտ, ուղղորդում էր տեղամաս մտնող ընտրողներին, միջամտում էր տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի աշխատանքերին և հանձնարարություններ տալիս տեղամասային հանձնաժողովի նախագահ՝ ՀԱԿ-ի ներկայացուցիչ Կարինե Մացակյանին:
«Էս կինը լավ չի տեսնում, հետը մարդ դրեք, օգնի»,- հանձնաժողովի նախագահին կարգադրեց Կ. Բաբայանը: Կ. Մացակյանը կատարեց Կամո Բաբայանի հանձնարարությունը: Վստահված անձը ցուցադրաբար ձեռքով բարևում և բարձրաձայն ողջունում էր ընտրատեղամաս մտող ընտրողներին, քչփչում էր նրանց ականջին ու բարձրաձայն ծիծաղում, որով խանգարում էր տեղամասային հանձնաժողովի աշխատանքներին:
Հանձնաժողովի նախագահ Կարինե Մացակյանը մեր ներկայությամբ երկու անգամ ստիպված եղավ կարգի հրավիրել Կամո Բաբայանին: Հիշեցնենք, որ Կամո Բաբայանը Լոռու մարզպետ Արթուր Նալբանդյանի մերձավոր շրջապատից է: Տեղամասում ընդդիմադիր կուսակցությունները չունեին վստահված անձինք: Սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեին տեղամասում հետևում է մեկ դիտորդ Գյումրիի «Ասպարեզ» ակումբից:

Доверенное лицо РПА пытается руководить работой избирательной комиссии
На избирательном участке 33/41 в гроде Алаверди доверенное лицо Республиканской партии Армении Камо Бабаян, злоупотребляя своими полномочиями, пытается руководить работой избирательной комиссии. Бабаян, в частности, встал около избирательной урны и начал направлять голосование избирателей, вмешиваться в работу комиссии, давать указания ее председателю Карине Мацакян, представляющей Армянский национальный конгресс.
“Эта женщина плохо видит, предоставьте ей сопровождающего, пусть поможет”,- распорядился Камо Бабаян. Председатель комиссии выполнила это указание. Тем временем представитель РПА приветствовало приходивших на голосование избирателей, что-то шептал им на ухо, громко смеялся, тем самым мешая работе комиссии.
Председатель избиркома Карине Мацакян в нашем присутствии дважды пыталась призвать к порядку К.Бабаяна. Напомним, что последний входит в круг близких людей губернатора Лорийской области Артура Налбандяна. Оппозиционные партии не имели своих представителей на этом избирательном участке. За ходом голосования следил только один наблюдатель, представлявший гюмрийский клуб “Аспарез”.