««Նաիրիտի» յուրաքանչյուր աշխատողի շանտաժի են ենթարկել». նաիրիտցիները նորից կառավարության շենքի մոտ են
Նաիրիտի աշխատակիցները նորից կառավարության շենքի մոտ են: Նրանք պահանջում են վճարել բոլորի աշխատավարձերը: Գործարանի աշխատակիցների խոսքով` դեռևս շուրջ 650 հոգու են վճարել, իսկ մնացածին մինչ օրս չեն վճարել: Նշենք, որ նաիրիտցիներին խոստացել էին վճարել աշխատավարձերը մինչև հուլիսի 28-ը:
«Մենք 2270 հոգի ենք, ստացել են մոտ 600-700 հոգի: Մեզ ասացին՝ մինչև 15, 15-ն անցավ, ասացին՝ պայմանագրերը ստորագրեք, որը շատ ստորացուցիչ պայմանագիր էր, բայց մենք գնացինք դրան, որ ստորագրեցինք, որովհետև «Նաիրիտի» յուրաքանչյուր աշխատողի շանտաժի են ենթարկել: Ասել են՝ եթե այս պայմանագիրը չստորագրես, դու քո գումարը չես ստանա: Մարդը քանի որ այսօր շատ մեծ կարիք ունի այդ գումարի, ստորագրել է, բայց դրանից հետո էլ մինչև հիմա չեն վճարել: Հիմա եկել ենք և ուզում ենք ասել՝ ինչու եք մեկ անգամ ևս մեզ խաբել»»,-պատմեց քիմիկ-ինժեներ Անահիտ Մանուկյանը:

“Всех работников “Наирита” подвергли шантажу” – наиритцы вновь собрались перед зданием правительства
Работники завода “Наирит” вновь собрались перед зданием правительства, требуя выплатить всем зарплату. Пока что деньги получили 650 человек. Остальным задолженность по зарплате до сих пор не погашена. Отметим, что наиритцам обещали выплатить зарплату до 28 июля.
“Нас 2270 работников, зарплату получили лишь 600-700 человек. Перед нами поставили условие: подписать договор. А это очень унизительный договор, но мы пошли на этот шаг, подписали, потому что всех работников “Наирита” подвергали шантажу. Нам сказали, что если мы не подпишем этот документ, то деньги не получим. Люди испытывают финансовые трудности, поэтому вынуждены были подписать договор. Но даже после этого деньги нам не выплатили. Мы сегодня пришли сюда, чтобы узнать, почему они опять нас обманывают” – сказала в беседе с нами инженер-химик Анаит Манукян.
В эти минуты проводящие акцию протеста наиритцы скандируют: “По-зор! По-зор!” Однако никто из здания правительства к ним не подходит.