Ազգային ժողովում` մի քեֆ, մի ուրախություն
Այսօր Ազգային ժողովի բակում քեֆ-ուրախություն է: Հնչում է բարձր երաժշտություն, իսկ բակը զարդարված է գունազարդ փուչիկներով ու խաղալիք կենդանիներով:
Հանրապետության մի շարք ավագ դպրոցի աշակերտներ ցուցահանդես վաճառք են իրականացնում հենց խորհրդարանի բակում: Հավանական գնորդները միայն պատգամավորները պետք է լինեն եւ խորհրդարանի աշխատակիցները, քանի որ մուտքն ազատ չէ: Սակայն մեր այցելության պահին այդպես էլ գնորդ պատգամավորի չհանդիպեցինք: Նրանք պտտվում էին սեղանիկների շուրջ եւ մի քանի լավ խոսքեր ասելուց հետո հեռանում:
Միջոցառումը համատեղ կազմակերպել են Ազգային Ժողովը, USAID-ն եւ «Հայաստանի պատանեկան նվաճումներ» կազմակերպությունը:

В Национальном Собрании царили радость и оживление
Сегодня во дворе Национального Собрания царили радостное настроение и оживление. Громко звучала музыка, а двор был украшен разноцветными шарами и игрушками.
Ученики ряда старших школ республики организовали во дворе парламента выставку-продажу. Потенциальными покупателями должны были стать только депутаты и сотрудники НС, так как вход не был свободным. Однако в момент нашего посещения мы так и не увидели ни одного депутата, который купил бы что-нибудь из представленных на выставке изделий. Парламентарии крутилсь вокруг столиков и, сказав несколько добрых слов, уходили.
Мероприятие было организовано совместно Национальным Собранием, USАID и организацией "Юные достижения Армении".