Հովիկ Աբրահամյանին՝ կարդալու համար
«Նաիրիտ գործարանի» աշխատակիցները հուլիսի 10–ին կառավարության շենքի դիմաց բողոքի ցույց էին կազմակերպել: Նրանք պահանջում էին վերագործարկել «Նաիրիտը» և վճարել իրենց 14 ամսվա աշխատավարձի պարտքը: «Մենք կոլապսի մեջ ենք, երկու ամիս է ուսումնասիրում ենք, չենք կարողանում ծայրը գտնել՝ ինչ են արել, ոնց են տարել, ոնց են բերել,- ասել է վարչապետ Աբրահամյանը,- երկու ամիս է` փնտրում ենք սեփականատիրոջը, չենք կարողանում գտնել»:
Թե ինչու մինչ օրս որևէ մեկը չի պատժվել «Նաիրիտը» այս վիճակին հասցնելու համար, Հովիկ Աբրահամյանը պատասխան չուներ. «Պիտի ճշտենք, որ պատժենք»: Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ճիշտ չի ասում, ավելին՝ նա «Նաիրիտի» կեղտոտ գործարքները քողարկողներից մեկն է: Երբ մեկ տարի առաջ մի քանի պատգամավորներ փորձում էին «Նաիրիտի» գործարքներն ուսումնասիրող հաձնաժողով ստեղծել, այն ժամանակ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ամեն ինչ արեց, որպեսզի ձախողվի պատգամավորների այդ նախաձեռնությունը: Հանձնաժողով այդպես էլ չստեղծվեց: «Նաիրիտի» աշխատողներին Հովիկ Աբրահամյանն ասել է, թե երկու ամիս է` չեն կարողանում պարզել՝ ով է «Նաիրիտի» սեփականատերը: Հատուկ Հովիկ Աբրահամյանի համար ներկայացնում ենք հոդվածների շարքը, որտեղ մանրամասն տրված են նրան «հուզող» բոլոր հարցերի պատասխանները: Եթե Հովիկ Աբրահամյանն ուզում է ավելին իմանալ, կարող է միջնորդել գլխավոր դատախազին, որ կալանավորեն նախագահի խորհրդական Արմեն Մովսիսյանին եւ Միջպետական բանկի Հայաստանի ներկայացուցիչ Վահան Մելքոնյանին: Վարչապետը եթե ուզում է, որ բացի իրենից՝ հանրությունն էլ տեղյակ լինի, թե իրականում ինչ է կատարվել «Նաիրիտի» հետ, թող Հանրային հեռուստատեսությամբ «Հետքին» մեկ ժամ եթեր տրամադրի: Մենք էլ հանրությանը կներկայացնենք այն հանցագործությունները, որ կատարել են պաշտոնյաները եւ մնացել անպատիժ: «Նաիրիտի» մասին նյութերը հավաքված են նաեւ Ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչությունում: Ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի հրահանգով գործը կարճվել է: Վարչապետը կարող է ծանոթանալ նաեւ կարճված քրեական գործերի նյութերին, այնտեղ կան ուշագրավ ցուցմունքներ: Հ.Գ.Պարոն վարչապետ, հոդվածները կարդալու համար սեղմեք ձախ կողմի հղումները: |

Овику Абрамяну для чтения
10 июля работники завода “Наирит” организовали перед зданием правительства акцию протеста. Они требовали задействовать завод и выплатить им задолженность по зарплате за 14 месяцев. ”Мы в коллапсе, два месяца изучаем, не можем разобраться, что они там натворили. Два месяца ищем собственника и не можем его найти”,- заявил премьер-министр РА Овик Абрамян. На вопрос, почему по сей день никто не наказан за доведение “Наирита” до такого состояния, у Овика Абрамяна не было ответа. “Мы должны выяснить, чтобы наказать”,- сказал он.
Однако премьер говорит неправду, более того, он один из тех, кто покрывает грязные сделки “Наирита”. Когда год назад несколько депутатов попытались создать комиссию для изучения сделок по “Наириту”, занимавший тогда пост спикера Национального Собрания Овик Абрамян сделал все, чтобы сорвать эту инициативу депутатов. Комиссия так и не была создана. Работники завода сказали Овику Абрамяну, что уже два месяца не могут выяснить, кто является владельцем “Наирита”. Специально для Овика Абрамяна представляем ряд статей, в которых подробно представлены ответы на все “волнующие” его вопросы. Если г-н Абрамян хочет узнать больше, он может ходатайствовать перед генпрокурором об аресте советника президента РА Армена Мовсисяна и представителя Армении в Межгосударственном банке Ваана Мелконяна. Если премьер хочет, чтобы о том, что на самом деле произошло с “Наиритом”, кроме него, узнала также общественность, пусть предоставит Hetq.am часовой эфир на телеканале Общественного телевидения, и мы расскажем о тех преступлениях, которые совершили должностные лица, но остались безнаказанными. Материалы о “Наирите” имеются также в главном следственном управлении Полиции РА. По указанию начальника Полиции Владимира Гаспаряна данное дело было закрыто. Премьер-министр может также ознакомиться с материалами уголовного дела, в которых имеются любопытные показания. P.S. Господин премьер-министр, для того, чтобы прочитать статьи, нажмите на ссылки слева. |