Քառյակը վաղը մամուլի ասուլիս կհրավիրի էլեկտրաէներգիայի թանկացման առիթով
ԱԺ չորս խմբակցություններ` ՀԱԿ, ՀՅԴ, ԲՀԿ և «Ժառանգություն», քիչ առաջ աշխատանքային խորհրդակցություն են անցկացրել` քննարկելու էլեկտրաէներգիայի սակագնի թանկացման հարցը: Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի այսօր ընդունած որոշման արդյունքում նոր գինը ուժի մեջ կմտնի օգոստոսի 1-ից:
Քառյակը որոշել է վաղը 12.00-ին հանդես գալ մամուլի ասուլիսով և պատասխանել հետագա անելիքների շուրջ կապված հարցերին:
Հիշեցնենք, որ քառյակի ուժերի ներկայացուցիչների մի մասը մասնակցել է ՀԾԿՀ այսօրվա նիստին, մյուս մասն քաղաքացիների հետ մասնակցել է շենքի առջև տեղի ունեցող բողոքի ակցիային:
Այսօրվա աշխատանքային խորհրդակցությանը մասնակցել են` ՀԱԿ խմբակցությունից` Արամ Մանուկյանը, Լևոն Զուրաբյանը, ԲՀԿ-ից` Միքայել Մելքումյանը, «Ժառանգություն» խմբակցությունից` Թևան Պողոսյանը, ՀՅԴ-ից` Արծվիկ Մինասյանը և ՕԵԿ-ից` Հովհաննես Մարգարյանը:

Четверка проведет пресс-конференцию по вопросу повышения стоимости электроэнергии
Немногим ранее четыре парламентские фракции – Армянского национального конгресса, АРФ Дашнакцутн, “Процветающая Армения” и “Наследие” – провели рабочее совещание для обсуждения вопроса о повышении стоимости электроэнергии. В результате принятого сегодня решения Комиссии по регулированию общественных услуг новый тариф вступит в силу с 1 августа.
Четверка решила завтра в 12.00 созвать пресс-конференцию и ответить на вопросы, связанные с дальнейшими действиями.
Напомним, что некоторые представители четырех парламентских сил присутствовали на сегодняшнем заседании КРОУ, другие вместе с гражданами участвовали в акции протеста перед зданием Комиссии.
В сегодщняшнем рабочем совещании приняли участие Арам Манукян и Левон Зурабян от фракции Армянского национального конгресса, Микаел Мелкумян от фракции “Процветающая Армения”, Теван Погосян от фракции “Наследие”, Арцвик Минасян от фракции АРФ Дашнакцутюн и Ованнес Маркарян от фракции “Оринац еркир”.