ՀՀԿ-ն չի կարողանում քվորում ապահովել. օրենքները չեն ընդունվում
ԱԺ արտահերթ նիստում ՀՀԿ խմբակցությունը չկարողացավ քվորում ապահովել ու կառավարության կողմից ներկայացված օրենքներից մեկը չընդունվեց: Քանի որ իշխող մեծամասնության շարքերում բացակա պատգամավորները շատ են, իսկ ոչ իշխանական ուժերն էլ, հավանաբար նկատելով սա, չեն մասնակցում քվեարկությանը, ՀՀԿ-ն չի կարողանում ապահովել անհրաժեշտ նվազագույն 66 ձայնը:
«Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտին պետական աջակցության մասին» օրենքի քվեարկությունը տապալելուց հետո (այս օրենքի օգտին քվերակեց միայն 63 պատգամավոր) ՀՀԿ-ն 20 րոպե ընդմիջում խնդրեց, որ բացակա պատգամավորներին բերի դահլիճ:

РПА не может обеспечить кворум. Законы не принимаются
На внеочередном заседании Национального Собрания РА фракции правящей Республиканской партии Армении не удалось обеспечить кворум, в связи с чем ни один из представленных правительством законов не был принят. Поскольку в рядах политического большинства отсутствующих депутатов было много, а невластные силы, заметив это, не приняли участие в голосовании, РПА не смогла обеспечить необходимый минимум голосов – 66.
После провала голосования по закону “О государственной поддержке сферы информационных технологий” (за этот закон проголосовали 63 депутата), РПА попросила 20-минутный перерыв, чтобы привести в зал отсутствующих депутатов.