«Արայի» սեփականատիրոջ դիակը՝ մեքենայում. ինքնասպանությո՞ւն
Այսօր ոստիկանության Կոտայքի բաժնում անհայտ քաղաքացուց ահազանգ է ստացվել, որ Սևան-Երևան ավտոմայրուղուց Գետամեջ տանող հողածածկ ճանապարհին կայանված «ԲՄՎ X5» մակնիշի ավտոմեքենայում դիակ կա:
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, դեպքի վայրում իրավապահները հայտնաբերել են «ԲՄՎ X5» մակնիշի 555 ՏՍ 22 համարանիշի ավտոմեքենա, որի մեջ եղել է «Արայ» ՍՊԸ-ի հիմնադիր-սեփականատեր, Երևանի բնակիչ, 31-ամյա Արմեն Արայիկի Պետրոսյանի դիակը` քունքի մասում հրազենային վնասվածքով: Իսկ նրա աջ ձեռքին եղել է «ՏՏ» մակնիշի ատրճանակ՝ մատը ձգանին դրած:
Քննչական մարմինը ավտոմեքենայի աջ նստատեղին դրված կաշվե սև պայուսակի միջից հայտնաբերել է բելգիական արտադրության «Բրաունինգ» տեսակի ատրճանակ` 53 փամփուշտներով, «ՏՏ» մակնիշի ատրճանակի 6 փամփուշտ և մեկ կրակված պարկուճ:
Ավտոմեքենան տեղափոխվել է ոստիկանության Կոտայքի բաժնի տուգանային հրապարակ: Մարզի քննչական բաժնի Աբովյանի քննչական բաժանմունքում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ Քր. օր.-ի 110 հոդվածի 1-ին մասի (Ինքնասպանության հասցնելը) և 235 հոդվածի 1-ին մասի (Ապօրինի զենք-զինամթերք) հատկանիշներով:
Ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը հայտնում է նաեւ, որ վերջերս վնասազերծված բանդայի կողմից ավազակային հարձակման էր ենթարկել նաև Արմեն Պետրոսյանի սեփական տունը:

В машине найден труп владельца компании “Арай“: самоубийство?
Сегодня в полицию Котайкской области поступил сигнал от неизвестного, который сообщил, что в автомобиле, стоящем на дороге в село Гетамедж, недалеко от автотрассы Севан-Ереван, находится труп. По сообщению фотожурналиста Гагика Шамшяна, на месте происшествия правоохранители обнаружили автомобиль марки “БМВХ5“ с номерным знаком 555 ՏՍ 22, в котором находился труп учредителя-собственника ООО “Арай“, жителя Еревана, 31-летнего Армена Петросяна с огнестрельным ранением в височной области. Один из пальцев правой руки Петросяна был на курке пистолета “ТТ“. В лежавшей на правом сиденье автомобиля черной кожаной сумке следователи обнаружили пистолет “Браунинг“ бельгийского производства с 53 пулями, 6 пуль от пистолета “ТТ“ и одну стреляную гильзу.
Автомобиль был доставлен на штрафную площадку полиции Котайка. В следственном отделе полиции города Абовяна возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.110 Уголовного кодекса (доведение до самоубийства) и ч.1 ст.235 (незаконное хранение оружия).
Фотожурналист Гагик Шамшян также сообщил, что собственный дом Армена Петросяна подвергался разбойному нападению со стороны обезвреженной недавно банды.