Կառավարությունը կսպասի ՍԴ-ի որոշումը ստանալուն
Սահմանադրական դատարանը շեշտել է՝ 50-ից ավելի երկրների փորձը վկայում է, որ կենսաթոշակային կուտակային համակարգի ներդրումը բարձրացնում է երկրի կայունությունը, ժողովրդի բարեկեցությունը: Միևնույն ժամանակ, դատարանը սահմանել է, որ օրենքում կան թերություններ, որոնք պետք է շտկել մինչև սեպտեմբերի 30-ը: Կառավարությունն առաջ է տանելու ժողովրդի բարեկեցության բարձրացմանն ուղղված այս արմատական բարեփոխումը՝ դրա պատշաճ սահմանադրական ձևակերպումների շրջանակներում:
Կառավարությունը հետագա գործողությունների ծրագիրը կընդունի Սահմանադրական դատարանի որոշումը ստանալուց և ուսումնասիրելուց հետո:

Правительство ждет получения решения КС
Правительство РА распространило заявление, в котором коснулось сегодняшнего решения Конституционного суда. В заявлении, в частности, говорится:
“Конституционный суд подчеркнул: опыт свыше 50-ти стран свидетельствует о том, что внедрение накопительной пенсионной системы повышает уровень стабильности страны и благосостояния народа. Вто же время суд установил, что в законе имеются недостатки, которые должны быть устранены до 30 сентября. Правительство будет продвигнать эту радикальную реформу, направленную на повышение благосостояния народа в рамках ее надлежащих конституционных формулировок.
Программу дальнейших действий правительство примет после получения и изучения решения Конституционного суда”.