Երեկ «Հետքի» հետ զրույցում Ժողովրդական կուսակցության նախագահ Տիգրան Կարապետյանն ասաց, թե իրենք պատրաստ են համագործակցել բոլորի հետ, բայց այնպես, որ որևէ մեկը չունենա գերակայություն: Տ.Կարապետյանը իշխանություններին վերջնագիր է ներկայացրել. եթե իր պահանջները չբավարարվեն, ապա փետրվարի 28-ի հանրահավքում պահանջելու է արտահերթ ընտրությունների անցկացում:
Հայ ազգային կոնգրեսի համակարգող Լևոն Զուրաբյանից «Հետքը» հետաքրքրվեց, թե ՀԱԿ-ը մտադրություն ունի՞ միանալու Տիգրան Կարապետյանի նախաձեռնած շարժմանը: Լ.Զուրաբյանի հետ հեռախոսազրույցը ներկայացնում ենք ամբողջությամբ:
Վերջին հանրահավաքի ժամանակ Տիգրան Կարապետյանը հայտարարեց, որ պատրաստ է համագործակցել բոլոր քաղաքական ուժերի հետ, եթե միանան իրեն: ՀԱԿ-ը Տիգրան Կարապետյանին միանալու մտադրություն ունի՞:

Yesterday, Tigran Karapetyan, President of Armenia’s People’s Party, said that he was ready to collaborate with everyone as long as it was on a level playing field. The businessman turned politician also issued an ultimatum to the government – meet my list of demands or I will call for snap elections.
We telephoned Levon Zurabyan, a spokesman for HAK (Armenian National Congress), and asked if the opposition bloc headed by Levon Ter-Petrosyan intended to join forces with Karapetyan. Here’s how the conversation went:
At his last rally, Tigran Karapetyan said he was willing to work with all political forces if they joined with him. Does the HAK intend to do so?