Այսօր Կառավարության շենքի դիմաց կրկին իրենց բողոքն էին արտահայտում 2001թ-ին Իրանի հյուսիսում վթարի ենթարկված, «Հայկական ավիաուղիներին» պատկանող «Յակ-40» ինքնաթիռի անձնակազմի 5 զոհված անդամների ընտանիքները: Քաղաքացիները ցանկանում են ստանալ օրենքով սահմանված նպաստները, որոնք դադարեցվել են 2007 թվականից: Նրանք պնդում են, որ կորցնելով ամուսիններին` ոչ մի հնարավորություն չունեն պահելու իրենց զավակներին:
Զոհվածի այրի Լարիսա Օհանյանը հուսահատված ասաց. «Ոչ մի հնարավորություն չունեմ անչափահաս երեխաներիս պահելու, մնում է հենց հիմա ստեղ բենզին լցնեմ, ինձ վառեմ, երեխեքիս էլ տամ մանկատուն»:
Կանայք հանդիպում էին պահանջում վարչապետից, սակայն ինչպես նախորդ անգամ, այս անգամ եւս վարչապետը նրանց չընդունեց: Փոխարենը նրանց մոտեցավ ԱԺ պատգամավոր Անահիտ Բախշյանը` խոստանալով հաջորդ տարվա ԱԺ առաջին քառօրյայի ընթացքում հնչեցնել այդ խնդիրը` անձամբ վարչապետից պատասխան ստանալու ակնկալիքով:
Այնուհետև զոհվածների հարազատները կրկին գնացին դեպի նախագահի նստավայր: Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 21-ին նրանք նախագահին դիմում էին հանձնել, որի պատասխանը դեռ չեն ստացել:

Family members of the five “Yak-40” plane crew who died in a 2001 air accident over northern Iran, once again took their protest before the Government Building in downtown Yerevan. The women are demanding that the financial compensation that they had been receiving and which stopped in 2007, be continued. They argue that without their husbands they have no means of supporting their families.
One of the demonstrators Larisa Ohanyan, who lost her husband, stated, “I’m just not able to raise my kids. All that’s left is for me to douse myself with gasoline and strike a match. They can take my kids to an orphanage.”
The women have demanded an audience with Prime Minister Sargsyan but he has refused to meet with them. Instead, Heritage Party MP Anahit Bakhshyan approached them and promised to raise the issue at the first quarterly session of the parliament in 2010.
After meeting with MP Bakhshyan, the women once again took their protest to the Presidential Palace. They still haven’t received a response to the petition they delivered there on December 21.