Ատոմակայանի աշխատակիցները «Դեմ են» (լուսանկարներ)
Մեծամորի ատոմակայանի բազմաթիվ աշխատակիցներ աշխատանքային ժամի ավարտից հետո եկել էին Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակ`իրենց բողոքի ձայնը բարձրացնելու կուտակային կենսաթոշակային համակարգի պարտադիր բաղադրիչի դեմ:
Բողոք-դիմումը հանձնելուց հետո ատոմակայանի աշխատակիցները նշեցին, որ ՄԻՊ-ն այն կառույցը չէ, որը կարող է ազդել պարտադիր կուտակային կենսաթոշակների օրենքի վրա, բայց միակ գերատեսչությունն է, որտեղ իրենց գոնե ընդունում են:
«Մնացած տեղերում քաղաքացիների հետ հանդիպման է դուրս գալիս տեղակալի տեղակալի վարորդը»,- ասաց բողոքի դուրս եկած քաղաքացիներից մեկը:

After work today, scores of employees from Armenia’s Metsamor Atomic Power Plant picketed outside the Human Rights Defender’s Office in Yerevan to protest the new mandatory pension system in the country that will deduct a portion of their wages for investment.
The protesters handed a letter of grievances to the Office and noted that while the Human Rights Defender can’t really change the law it’s the only state body willing to listen.
“Elsewhere, it’s the driver of the deputy of the deputy that comes out to meet with citizens,” joked one protester.