Կեղծ պրոֆիլ «odnoklassniki.ru»-ում՝ Վիկա Թովմասյանի անվամբ
Երեկ Վիկա Թովմասյանի մայրը դիմում է ներկայացրել ոստիկանության Կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության (6-րդ վարչութուն) պետ Ռ. Զաքարյանին այն մասին, որ «odnoklassniki.ru» սոցիալական ցանցում ինչ-որ մեկն իր աղջկա՝ Վիկա Թովմասյանի անունով ստեղծել է անձնական էջ, տեղադրել նրա նկարը: Այդ էջի «ստատուսի» բաժնում առաջարկված են որոշակի սեռական ծառայություններ եւ Վիկա Թովմասյանի մոր տան, բջջայինի եւ աշխատավայրի հեռախոսահամարները:
«Հետքի» հետ զրույցում Վիկա Թովմասյանի մայրը, ով չի ցանկանում հրապարակել իր անուն-ազգանունը, նշեց. «Ես արդեն մի քանի օր է, ինչ տարբեր տեսակի զանգեր եմ ստանում՝ տարբեր համարներից: Ես չեմ վերցնում հեռախոսը, անջատել եմ իմ անձնական հեռախոսահամարը, էլ չգիտեմ՝ ինչ անել»:
Վիկայի մայրը ենթադրում է, որ «odnoklassniki.ru»-ում կեղծ պրոֆիլ բացողը կապ ունի բախտագուշակ Վարսիկի տղա՝ Սարգիս Հակոբյանի եւ Վիկա Թովմասյանի պատմության հետ: Նա կարծում է, որ այդ էջը բացվել է Սարգիս Հակոբյանի կամ նրա շրջապատի կողմից:

Ложный профиль на имя Вики Товмасян в “Одноклассниках”
Вчера мать Вики Товмасян представила начальнику Главного управления по борьбе с организованной преступностью (ГУБОП) Полиции РА Р.Закаряну заявление о том, что в социальной сети odnoklassniki.ru кто-то создал персональную страницу на имя ее дочери Вики Товмасян, разместив на ней ее фотографию. А в разделе “Статус” предлагаются определенные сексуальные услуги и указаны номера домашнего, мобильного и служебного телефонов матери Вики.
В беседе с “Hetq” женщина, пожелавшая остаться неназванной, отметила: “Уже несколько дней с разных номеров телефонов я получаю звонки. Телефон я не беру, свой личный номер отключила и уже не знаю, что делать”.
Мать Вики Товмасян предполагает, что личность, открывшая в “Одноклассниках” ложный профиль, имеет отношение к истории сына гадалки Варсик Саркиса Акопяна и ее дочери. Она считает, что страницу открыл либо сам Саркис Акопян, либо кто-то из его окружения.