«Ազատություն քաղբանտարկյալ Տիգրան Առաքելյանին» (լուսանկարներ)
Տիգրան Առաքելյանի գործով այսօրվա հերթական դատական նիստին դահլիճում գտնվողներից շատերի հագին «Ազատություն քաղբանտարկյալ Տիգրան Առաքելյանին» գրությամբ և նրա նկարով շապիկ էր:
Հիշեցնենք, որ այսօր` ժամը 12:00-ին, ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանում մեկնարկել էր քաղբանտարկյալներ Տիգրան Առաքելյանի, Սարգիս Գևորգյանի, Դավիթ Քիրամիջյանի եւ Արտակ Կարապետյանի գործով դատավարությունը:
Նիստի ընթացքում դատավոր Եվա Դարբինյանը բավարարեց ամբաստանյալ Տիգրան Առաքելյանի` Շահեն Հարությունյանին կրկնակի հարցաքննելու միջնորդությունը:
Այնուհետև դատավորը հարց ուղղեց Առաքելյանի փաստաբան Մուշեղ Շուշանյանին` ունի՞, արդյոք, վերջինս իր պաշտպանյալի անմեղության մասին ապացույց պարունակող միջնորդություն: Շուշանյանը պատասխանեց, որ չունի, սակայն պատրաստվում է մեկ այլ միջնորդություն ներկայացնել իր պաշտպանյալի հանդեպ խափանման միջոցը` կալանքը, փոփոխելու վերաբերյալ:
Դատարանը, սակայն, չարձագանքեց փաստաբանի հայտարարությանը եւ հայտարարեց հաջորդ դատական նիստի օրվա մասին, որը կկայանա հոկտեմբերի 9-ին:

“Свободу политзаключенному Тиграну Аракеляну!” (Фото)
Многие присутствовавшие сегодня на очередном судебном заседании по делу Тиграна Аракеляна были в майках с надписью “Свободу политзаключенному Тиграну Аракеляну!” и его изображением.
Напомним, что сегодня в 12.00 в Апелляционном уголовном суде РА продолжился судебный процесс по делу политзаключенных Тиграна Аракеляна, Саркиса Геворкяна, Давида Кирамиджяна и Артака Карапетяна.
В ходе заседания судья Ева Дарбинян удовлетворила ходатайство защитника обвиняемого Тиграна Аракеляна о его повторном допросе.
Затем судья обратилась к адвокату Аракеляна Мушегу Шушаняну с вопросом, имеет ли он ходатайство, содержащее доказательство невиновности его подзащитного. Шушанян сказал, что не имеет, но собирается представить другое ходатайтство – об изменении его подзащитному меры пресечения в виде ареста.
Суд не отреагировал на слова адвоката, тем самым не удовлетворив и не отклонив ходатайство. Судья Ева Дарбинян лишь заявила, что следующее судебное заседание состоится 9 октября.