Բողոքի ակցիա` ընդդեմ գազի և էլեկտրաէներգիայի սակագնի բարձրացման (լուսանկարներ)
Մի խումբ քաղաքացիներ այսօր ՀՀ վարչական դատարանի դիմաց գազի և էլեկտրաէներգիայի սակագնի թանկացման դեմ բողոքի ակցիա էին իրականացնում:
Արդեն երկրորդ անգամ դատարանը հետ է վերադարձնում գազի և էլեկտրաէներգիայի թանկացման և քաղաքացիների իրավունքների ոտնահարման վերաբերյալ դատական հայցը:
Ցուցարարների խոսքերով՝ անկախ ամեն ինչից, եթե նույնիսկ ՀՀ վարչական դատարանը հարյուր անգամ վերադարձնի հայցը, միևնույն է, իրենք տեր են լինելու իրենց իրավունքներին ու կրկին դիմելու են դատարան, քանի որ իրենց պայքարն ազնիվ է:
Ակցիայի մասնակից Անդրեաս Ղուկասյանի դիտարկմամբ՝ իրենք անցնելու են դատական բոլոր հնարավոր ատյաններով, որպեսզի հետագայում այնպիսի խոսակցությունների առիթ չտան, թե իրենք չեն փորձել օրինական ճանապարհով հարցի կարգավորմանը հասնել:

A handful of citizen activists gathered outside the RA Administrative Court in Yerevan today to protest recent gas and electricity rate hikes.
For the second time, the court has refused to accept a citizens’ filed suit seeking to roll back the increases.
The protestors say this latest setback will not deter them from continuing their struggle against what they see as illegal and unjustified utility rate hikes.
Former presidential candidate Andreas Ghoukasyan (photo 7), who participated in the protest, said they would exhaust all judicial avenues so that, in the future, the protestors couldn’t be blamed for not seeking a legal resolution of the matter.