Երևանում «ԱրմենՏել»-ի ֆիքսված հեռախոսացանցի թվայնացումն իրականացվել է 100 տոկոսով
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը` Beeline) հայտարարում է Երևանի ֆիքսված հեռախոսացանցի թվայնացման գործընթացի ավարտի մասին: Վերջին վեց ամսվա ընթացքում մայրաքաղաքի երեք անալոգային կայաններում` 47, 61 և 62 մոնտաժվել է 40 հազար թվային գիծ, իսկ արդիականցման ընդհանուր արժեքը կազմել է 6 մլն դոլար: Երևանի վերջին ԱՀԿ-ի արդիականացումից հետո մայրաքաղաքում թվայնացման մակարդակը կազմել է 100 տոկոս:
«Հաճելի է, որ Երևանը դարձավ ֆիքսված հեռախոսացանցի բարձր զարգացվածությամբ քաղաքներից մեկը: Բայց մեզ համար դա ինքնանպատակ չէ, այլ ձայնի և տվյալների փոխանցման, բարձր որակի հեռուսատատեսության և ինտերակտիվ խաղերի ժամանակակից տեխնոլոգիաների ներդրման նոր փուլի սկիզբ: Այս ամենը մոտ ապագայում հասանելի կլինի մեր ֆիքսված հեռախոսակապի բաժանորդներին»,- նշել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«ԱրմենՏելը» հիշեցնում է, որ ամբողջ երկրում թվային հեռախոսակայաններին միացված են «ԱրմենՏել» ընկերության ֆիքսված ցանցի բաժանորդների 81 տոկոսը:

Фиксированная телефонная сеть «АрменТел» в Ереване оцифрована на 100 процентов
ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявляет о завершении процесса цифровизации фиксированной телефонной сети Еревана. В течение последних шести месяцев на трех столичных аналоговых АТС - 47, 61 и 62, было смонтировано 40 тыс. портов, а общая стоимость проведенной модернизации составила 6 млн. долларов. После модернизации последних аналоговых АТС уровень цифровизации Еревана составил 100 процентов.
«Приятно осознавать, что Ереван стал одним из немногих городов с высоким уровнем развития фиксированной телефонной сети. Но для нас это не самоцель, а начало нового этапа по внедрению современных технологий передачи голоса, данных, телевидения высокой четкости и интерактивных игр. Все это в ближайшем будущем будет доступно абонентам нашей фиксированной сети», - сказал Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
Отметим, что к цифровым станциям телефонной связи подключены более 81% абонентов фиксированной связи компании «АрменТел» по всей Армении.