Միջադեպ՝ սահմանապահի և գյուղացիների միջև
Այսօր Արմավիրի մարզի սահմանամերձ Ջանֆիդա գյուղում միջադեպ է գրանցվել գյուղացիների և ռուսական զորամասի սահմանապահներից մեկի միջև:
Մեր տեղեկություններով՝ ջանֆիդացի հայր ու որդի ցանկացել են անցնել անցակետը և գնալ հողամաս, սակայն սահմանապահ զինվորը արգելքներ է ստեղծել և թույլ չի տվել, գյուղացիներն էլ ծեծել են նրան: Ըստ լուրերի՝ սահմանապահ զինվորը քաղաքապետներից մեկի եղբոր որդի է: Առայժմ մեզ չհաջողվեց պարզել նրա անձը:
Ջանֆիդայի համայնքապետ Ռաֆիկ Եղիազարյանն ասաց, որ սահմանապահների հետ կապված միջադեպ իրոք եղել է, սակայն ծեծկռտուք չի եղել. «Պարզապես իրար չեն հասկացել անասունի պատճառով»:

Инцидент между пограничником и крестьянами
Сегодня в приграничном селе Джанфида Армавирской области произошел инцидент между крестьянами и одним из пограничников российской военной части.
По нашим сведениям, жители Джанфида, отец и сын, направляясь на земельный участок, решили пройти через пропускной пункт, однако пограничник не разрешил им это сделать, после чего крестьяне избили его. По имеющимся сведениям, солдат-пограничник является племянником одного из мэров. Нам пока не удалось установить его личность.
По словам главы общины Джанфида Рафика Егиазаряна, инцидент с пограничником действительно имел место, но избиения не было. "Они просто не поняли друг друга из-за скотины",- сказал староста. Он также заверил, что необходимости в вовлечении в конфликт правоохранителей нет, поскольку в селе нет напряженности.