Ապամոնտաժվել է ապօրինի կառուցված կրպակաշարը
Երևանում փողոցային ապօրինի առևտուրն արգելելու և գյուղատնտեսական բացօթյա շուկաների գործունեությունը կանոնակարգելու նպատակով դեռևս 2011 թվականին Երևանի քաղաքապետարանի կողմից վարչական շրջանների տարածքներում առանձնացվել են որոշակի հողատարածքներ, որոնցում նախատեսվել է կառուցել ոչ հիմնական շինություններ՝ գյուղատնտեսական մթերքների առևտուր կազմակերպելու համար։
Այդպիսի փոքր շուկա կառուցելու նպատակով համապատասխան տարածք էր առանձնացվել նաև Երևան քաղաքի Նոր-Նորք վարչական շրջանի Վիլնյուսի փողոցի հ. 2/8 հասցեում: Այստեղ, ի դեպ, մինչև 2011 թվականի նշված միջոցառումների իրականացումը, տարիներ շարունակ իրականացվել է բացօթյա անկանոն առևտուր:
Գյուղմթերքների բացօթյա շուկայի համար նախատեսված ոչ հիմնական շինությունը, սակայն,  կառուցապատողը ժամանակի ընթացքում վերածել էր կրպակաշարի, որի հետևանքով խախտվել էր ինչպես նշված կառույցի օգտագործման, այնպես էլ նախատեսված առևտրային գործունեության նպատակային նշանակությունը։
Նշված փաստը հայտնաբերելուց հետո, ինչպես նշել է երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի քաղաքաշինության և հողի վերահսկողության վարչության պետ Հայկ Ասատրյանը,  ապօրինի շինություն կառուցելու համար Երևանի քաղաքապետարանի կողմից «Արամ և Վարուժան եղբայրներ» ՍՊԸ-ի տնօրենի նկատմամբ կազմվել է վարչական իրավախախտման վերաբերյալ համապատասխան արձանագրություն՝ իրավախախտողին վարչական պատասխանատվության ենթարկելու համար: Ապօրինի կառուցված կրպակաշարը քանդվել է՝ տարածքը հետագայում նպատակին ծառայեցնելու նպատակով։ Այս մասին տեղեկացնում է քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:

Демонтированы незаконные ларьки
С целью запрещения незаконной уличной торговли и упорядочения деятельности открытых сельскохозяйственных рынков мэрия Еревана еще в 2011 г. выделила в различных административных округах определенные территории, на которых предусматривалось создать легкие постройки для организации торговли сельхозпродуктами.
С целью создания малого рынка соответствующий участок был выделен по адресу ул.Вильнюса, 2/8 в столичном административном округе Нор Норк.
Однако предусмотренные для открытого сельскохозяйственного рынка легкие сооружения застройщик со временем превратил в ряд ларьков, вследствие чего было нарушено целевое назначение торговой деятельности указанного строения.
После выявления данного факта был составлен соответствующий протокол о допущении административного правонарушения директором ООО "Братья Арам и Варужан" и привлечении правонарушителя к административной ответственности.
Незаконно построенные ларьки демонтированы с тем, чтобы в дальнейшем данная территория послужила по назначению. Об этом сообщает пресс-служба мэрии Еревана.