Պատգամավորը բնակարան է գնում ու վաճառում` ապահովելով կայուն եկամուտ
ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Գրիգորի Մարգարյանը (Բելաջոյի Գրիշ) հաճախ փոխում է ոչ միայն քաղաքական դաշտը` ՕԵԿ-ից ՀՀԿ, այստեղից էլ` ԲՀԿ, այլեւ` իր անշարժ գույքը:
«Հետքը» անդրադարձել է Գ. Մարգարյանի 2011թ. ունեցվածքին:
Հիշեցնենք, որ նշված տարում պատգամավորն ունեցել էր 36 մլն 571 հազար դրամ, որից 3 մլն 121 հազար դրամը աշխատավարձն էր, իսկ մնացածը` գույքի օտարումից ստացած եկամուտը:
Գրիգորի Մարգարյանը 2011-ի սկզբին իր հաշվեհամարին ունեցել էր 2 միլիարդ 136 մլն դրամ, իսկ տարեվերջին` 2 մլրդ 91 միլիոն 500 հազար, ինչպես նաեւ 815 հազար դոլար:
Պատգամավորը տարվա ընթացքում ձեռք էր բերել 7 եւ 11.4 մլն դրամ արժողության երկու հողամաս, ինչպես նաեւ 31 մլն դրամով մեկ բնակարան եւ 2 մլն դրամով ավտոտնակ: Բացի այդ՝ նա ուներ եւս 3 շենք-շինություն:
Պարզվում է՝ 2012թ. պատգամավորն իր անշարժ գույքի մի մասը վաճառել է: Դա է վկայում նրա գույքի ու եկամուտների հայտարարագիրը: 101 մլն 980 հազար 700 դրամով վաճառել է բնակարանը, իսկ 6 մլն 243 հազար 700 դրամով` ավտոտնակը:
Պատգամավորի 2012թ. եկամուտը կազմել է 111 միլիոն 348 հազար 370 դրամ, որից 3 մլն 124 հազարը աշխատավարձն է, իսկ մնացածը` գույքի օտարումից ստացած գումարը:
Մեկ տարվա ընթացքում ավելացել է ոչ միայն եկամուտները, այլեւ դրամական միջոցները` 2012թ. սկզբի 2 միլիարդ 91 մլն 500 հազար դրամից տարեվերջին հասնելով 2 միլիարդ 237 մլն 350 հազար դրամի: Նրա հաշվին անփոփոխ է մնացել 815 հազար դոլարը:

Депутат получает стабильный доход за счет купли-продажи квартир
Депутат парламентской фракции “Процветающая Армения” Григорий Маркарян (Белладжиои Гриш) часто меняет не только политическое поле, переходя из партии “Оринац еркир” в Республиканскую партию, а затем в партию “Процветающую Армению”, но и недвижимость.
“Hetq” уже писал об имущественном состоянии Г.Маркаряна в 2011 г. Напомним, что тогда депутат получил доход в размере 36 млн 571 тыс.драмов, из которых 3 млн 121 тыс. драмов составила зарплата, остальное – сумма от отчуждения имущества.
В начале 2011 г. на банковском счете Маркаряна было 2 млрд 136 млн драмов, к концу году – 2 млрд 91 млн 500 тыс. драмов, а также 815 тыс. долларов.
В течение года депутат приобрел два земельных участка стоимостью 7 и 11,4 млн драмов, а также квартиру за 31 млн драмов и гараж за 2 млн драмов. Кроме того, у него было 3 здания и строения.
В 2012 году Григорий Маркарян продал часть своей недвижимости. Об этом свидетельствует его декларация об имуществе и доходах. За 101 млн 980 тыс. 700 драмов он продал квартиру, а за 6 млн 243 тыс. 700 драмов – гараж.
В 2012 г. депутат получил доход в размере 111 млн 348 тыс. 370 драмов, из которых 3 млн 124 тыс. драмов составила зарплата, остальное – сумма, полученная от отчуждения недвижимости.
В течение года увеличились не только доходы, но и денежные средства Григория Маркаряна: если в начале 2012 г. он имел 2 млн 91 млн 500 тыс., то к концу года – 2 млрд 237 млн 350 тыс. драмов. Счет в валюте остался неизменным – 815 тыс. долларов.
Получается, что купля-продажа квартир является хорошим бизнесом, обеспечивающим для депутата значительный доход.