Վահրամ Բաղդասարյան. «Շատ սարսափելի է, որ անբարոյականները վիրավորում են բարոյական մարդկանց»
Կառավարության ծրագրի քննարկման ժամանակ վերջին երեք օրերի ընթացքում Ազգային ժողովում վիրավորանքների տեղատարափ է: Պատգամավորները միմյանց եւ կառավարության անդամներին անվանում են «գող», «խարդախ», «անբարոյական», «ստոր» եւ այլն:
Այսօր հերթը ՀՀԿ-ական պատգամավոր Վահրամ Բաղդասարյանինն էր: Նա ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանին կոչ արեց կարգի հրավիրել որոշ պատգամավորների, որոնք վիրավորական արտահայտություններ են հնչեցնում ԱԺ դահլիճում:
Ըստ պատգամավորի` ինչ-որ պատահական մարդիկ կարող են վիրավորանքներ հնչեցնել մարդկանց հասցեին՝ նրանց անվանելով խարդախ:
«Շատ սարսափելի է, որ անբարոյականները վիրավորում են բարոյական մարդկանց: Եթե կա անբավարարվածություն, Ազգային ժողովը բավարարվելու տեղ չէ»,- նշեց Վահրամ Բաղդասարյանը:

Insults have been flying left and right during the past few days of debate regarding the government’s plan for the upcoming five years.
MPs have called their colleagues in the National Assembly and government officials a variety of names including “thief”, “trickster” and “Immoral”.
At today’s parliamentary session Republican Party MP Vahram Baghdasaryan called on Speaker Abrahamyan to “call to order” those legislators using insulting language.
“It’s very alarming when immoral individuals insult those who are moral. The National Assembly isn’t the place for some to get a degree of satisfaction by using such language,” Abrahamyan said.