Ապրիլի 24-ին Ծիծեռնակաբերդին հարող տարածքից կգործեն անվճար երթուղիներ
Երևանի քաղաքապետի «Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված միջոցառում կազմակերպելու մասին» որոշման համաձայն՝ 2013թ. ապրիլի 24-ին Հայոց մեծ եղեռնի զոհերի հիշատակի օրվա կապակցությամբ Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր այցելողները «Հրազդան» մարզադաշտին հարող տարածքից ժամը 08.30-ից մինչև 22.00-ն անվճար կփոխադրվեն հետևյալ երթուղիներով.
• թ.1 երթուղի - «Հրազդան» մարզադաշտ - Աթենքի փողոց - Հաղթանակի կամուրջ, Արգիշտիի, Իտալիայի, Խորենացու, Ագաթանգեղոսի փողոցներ - մետրոպոլիտենի «Զորավար Անդրանիկ» կայարան: Հետադարձը՝ Ագաթանգեղոսի - Գր. Լուսավորչի - Արգիշտիի փողոցներ - Հաղթանակի կամուրջ - Աթենքի փող. - «Հրազդան» մարզադաշտ:
• Թ.2 երթուղի - «Հրազդան» մարզադաշտ - Աթենքի փող. - Հաղթանակի կամուրջ - Մաշտոցի պողոտա - Կորյունի - Աբովյան փողոցներ - մետրոպոլիտենի «Երիտասարդական» կայարան: Հետադարձը՝ Աբովյան - Մոսկովյան - Սարյան փողոցներ - Մաշտոցի պողոտա - Հաղթանակի կամուրջ - Աթենքի փող. - «Հրազդան» մարզադաշտ:
• Թ.3 երթուղի - «Հրազդան» մարզադաշտ - Ծիծեռնակաբերդի խճ. - Լենինգրադյան - Կիևյան փողոցներ - մետրոպոլիտենի «Բարեկամություն» կայարան: Հետադարձը՝ նույն ուղեգծով:
Այս մասին հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:

24 апреля будут действовать бесплатные маршруты в направлении Цицернаберда
В соответствии с принятым мэром Еревана решением "Об организации мероприятий, посвященных памяти жертв Геноцида армян" 24 апреля 2013 г., в День памяти жертв Геноцида армян, посетители мемориала в Цицернакаберде с 08.30 до 22.00 могут пользоваться следующими бесплатными маршрутами:
• Маршрут №1
Стадион «Раздан» - ул.Атенка - мост Победы, ул.Аргишити, Италии, Хоренаци, Агатангехоса – станция метро «Зоравар Андраник». Обратный маршрут – ул. Агатангехоса – Гр.Лусаворича – Аргишти – мост Победы – ул.Атенка – стадион «Раздан».
• Маршрут №2
Стадион «Раздан» - ул. Атенка – пр. Маштоца - ул.Корюна – ул.Абовяна – станция метро «Еритасардакан». Обратный маршрут – ул.Абовяна – ул.Московян – ул.Сарьяна – пр.Маштоца – мост Победы – ул.Атенка – стадион «Раздан».
• Маршрут №3
Стадион «Раздан» - Цицернакаберд – ул.Ленинградян –ул.Киевян – станция метро «Барекамутюн». Обратный маршрут тот же.