ԲՀԿ-ական ակտիվիստին հրավիրել են ոստիկանություն
ԲՀԿ տարածքային կառույցի ակտիվիստ Արմեն Ղարսյանն այսօր հրավիրվել է Նոր Նորքի ոստիկանություն ինչ-որ քաղաքացու դիմումի հիման վրա՝ պարզաբանումներ տալու համար: ԲՀԿ մամուլի քարտուղար, ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանը «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, որ իրենք ոստիկանությունից խնդրել են տրամադրել քաղաքացու դիմումի պատճենը, առայժմ սպասում են դրա տրամադրմանը:
Հարցին, թե արդյոք ԲՀԿ-ականին ոստիկանություն հրավիրելը քաղաքական ենթատեքստ ունի՞, Տիգրան Ուրիխանյանն ասաց, որ ձեռնպահ է մնում որևէ մեկնաբանություն անելուց, որովհետև «սևով սպիտակի վրա գրված, օրենքի տառին համապատասխան գործողություններ ենք ակնկալում»:
«Ես ձեռնպահ եմ մնում հիմա որևէ իրավիճակ սրող արտահայտություններ անելուց: Մենք հետևում ենք, մեր գործողություններն իրականացնում ենք: Ամենակարևորը՝ որ յուրաքանչյուր ԲՀԿ-ական կամ ցանկացած քաղաքական ակտիվիստ իմանա՝ որևէ խնդրի դեպքում ունենալու է օժանդակություն, աջակցություն, ինչպես իրավական, այնպես էլ ամբողջ թիմի աջակցությունը: Ամբողջ թիմը հետևելու է պետական, իրավապահ մարմինների գործողություններին»,- ասաց Տիգրան Ուրիխանյանը:

Активиста ППА пригласили в полицию
Сегодня активиста территориальной структуры партии "Процветающая Армения" Армена Карсяна на основе заявления некоего гражданина пригласили для дачи объяснений в отделение полиции столичного административного округа Нор Норк. В беседе с "Hetq" пресс-секретарь ППА, депутат Национального Собрания Тигран Уриханян сообщил, что он попросил полицию предоставить им копию заявления гражданина, которая пока не получена.
Т.Уриханян воздержался от ответа на вопрос, имеет ли приглашение в полицию члена ППА политический подтекст, отметив, что они ждут действий, соответствующих букве закона.
"Я воздержусь от каких-либо высказываний, которые могут обострить ситуацию. Мы отслеживаем процесс, осуществляем определенные действия. Самое главное, чтобы каждый член ППА, каждый политический активист знал, что в случае появления какой-либо проблемы он может рассчитывать как на правовую помощь, так и на содействие всей команды. Вся команда будет следить за действиями государственных и правоохранительных органов",- сказал Тигран Уриханян.