ԱԺ նախագահն ամեն ինչ շփոթում էր. «Միացրեք Արայիկ Բադեյանի հեռախոսը, էհ, կներեք` խոսափողը»
Ազգային ժողովի այսօրվա նիստը սկսվեց բավականին լարված: «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը ցանկանում էր ընթերցել «Գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանի դիմումը Հայաստանի Հանրապետության նորընտիր նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանին» վերնագրով մի տեքստ: Մոտ կես րոպե հայտարարությունը լսելուց հետո ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը պահանջեց անջատել Զարուհի Փոստանջյանի խոսափողը, քանի որ ներկայացվածը օրակարգի հետ կապ չունի:
Զարուհի Փոստանջյանը փորձեց հնարավոր բոլոր ճանապարհները հայտարարությունն ընթերցելու համար, սակայն անընդհատ նրա խոսափողն անջատում էին: Նա սկսեց իր հայտարարությունը բարձր կարդալ, նույն պահին էլ ԱԺ նախագահն էր ներկայացնում օրակարգը եւ հարցերը դնում քվեարկության:
Վարման կարգի վերաբերյալ ձայն խնդրեց ՀՀԿ-ական պատգամավոր Մանվել Բադեյանը:
«Միացրեք Արայիկ Բադեյանի հեռախոսը, էհ, կներեք` խոսափողը»,-շփոթվեց Հովիկ Աբրահամյանը: ԱԺ նախագահը, նախ պատգամավորի անունը շփոթեց` Մանվելը խառնելով Արայիկի հետ, հետո էլ խոսափողը` հեռախոսի հետ:
Իսկ Մանվել Բադեյանը պահանջում էր բնականոն աշխատանք: «Պարոն նախագահ, խնդրում եմ օգտագործել Ձեզ ընձեռված հնարավորությունները, որը ձեզ Ազգային ժողովն է տվել՝ ապահովել մեր բնականոն աշխատանքը եւ դուրս բելեր ելույթ ունեցողին դահլիճից: Դա ձեր պարտականությունն է: Եթե նրան դուրս չբերեք, ես դուրս կգամ»,-ասաց պատգամավորը:
«Տիկին Փոստանջյան, ձեզ խնդրում եմ հնարավորություն տվեք մեր աշխատանքները շարունակենք»,-դիմելով Զարուհի Փոստանջյանին՝ ասաց ԱԺ նախագահը:

Спикер НС перепутал телефон с микрофоном, а Манвела Бадеяна назвал Араиком Бадеяном
Сегодняшнее заседание Национального Собрания началось в довольно напряженной атмосфере. Депутат фракции “Наследие” Заруи Постанджян решила зачитать текст под названием “Заявление действующего президента Сержа Саргсяна новоизбранному президенту Республики Армения Раффи Ованнисяну”. Послушав примерно полминуты, вице-спикер НС Эдуард Шармазанов потребовал выключить микрофон, заявив, что представленный текст не имеет ничего общего с повесткой заседания.
Заруи Постанджян пыталась использовать все возможные способы, чтобы зачитать текст до конца, однако ее микрофон все время отключали. Тогда она стала громко читать без микрофона. Параллельно с ней спикер НС представлял повестку и ставил вопросы на голосование.
Депутат-республиканец Манвел Бадеян попросил слова по поводу порядка ведения заседания. “Включите телефон, простите, микрофон Араика Бадеян”,- заявил Овик Абрамян, перепутав не только микрофон с телефоном, но и имя депутата.
Между тем Манвел Бадеян требовал обеспечить нормальный ход заседания и вывести из зала зачитывавшую текст Заруи Постанджян, пригрозив, что в противном случае сам выйдет из зала заседаний.
“Госпожа Постанджян, прошу Вас, дайте нам возможность продолжить нашу работу”,- сказал, обращаясь к Заруи Постанджян, глава парламента.