ՍԴ-ն գնաց խորհրդակցական սենյակ. որոշումը կհրապարակվի վաղը
Սահմանադրական դատարանը քիչ առաջ ավարտեց ՀՀ նախագահի թեկնածուներ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի եւ Անդրիաս Ղուկասյանի դիմումների քննությունը` ԿԸՀ-ի՝ փետրվարի 25-ին կայացրած 61-Ա եւ 62-Ա որոշումները վիճարկելու մասին, որով ցանկանում են անվավեր ճանաչել փետրվարի 18-ին կայացած ՀՀ նախագահի ընտրությունները:
Վերջին խոսքով հանդես եկան թե Րաֆֆի Հովհաննիսյանի ներկայացուցիչներ, փաստաբան Կարեն Մեժլումյանն ու ԱԺ պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը, թե պատասխանող կողմն ու 3-րդ անձի կարգավիճակում դատարանում գտնվող, Սերժ Սարգսյանի ներկայացուցիչներ, արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանն ու ԱԺ պատգամավոր Դավիթ Հարությունյանը:
Ակնհայտ էր, որ Սերժ Սարգսյանի ներկայացուցիչների ելույթները ՍԴ նախագահ Գագիկ Հարությունյանը չէր ընդհատում, թեեւ նրանք երբեմն շեղվում էին գործի առարկայից: Սակայն, Զարուհի Փոստանջյանի ելույթը մի քանի անգամ ընդհատեց` հորդորելով վերադառնալ բուն գործին:
Վերջում Գագիկ Հարությունյանը կողմերին շնորհակալություն հայտնեց եւ ՍԴ անդամներին խնդրեց անցնել խորհրդակցական սենյակ` գործով որոշում կայացնելու համար: Այն կհրապարակվի վաղը` պատրաստ լինելուն պես:

КС удалился в совещательную комнату: решение будет оглашено завтра
Несколько минут назад Конституционный суд завершил рассмотрение заявлений кандидатов в президенты РА Раффи Ованнисяна и Андриаса Гукасяна, требовавших признать недействительными результаты прошедших 18 февраля выборов президента Армении.
С заключительным словом выступили представители как Раффи Ованнисяна – адвокат Карен Межлумян и депутат парламента Заруи Постанджян, так и представители отвечающей стороны – министр юстиции Грайр Товмасян и депутат парламента Давид Арутюнян.
Выступления представителей Сержа Саргсяна председатель КС Гагик Арутюнян не прерывал, хотя они иногда отклонялись от основной темы. Однако во время выступления Заруи Постанджян он несколько раз останавливал депутата, призывая вернуться к сути вопроса.
В заключение Гагик Арутюнян выразил благодарность сторонам и попросил членов КС перейти в совещательную комнату для принятия решения. Оно будет оглашено завтра.