ՍԴ-ն մերժեց Րաֆֆի Հովհաննիսյանի ներկայացուցիչների բոլոր միջնորդությունները
Սահմանադրական դատարանը, քիչ առաջ վերադառնալով խորհրդակցական սենյակից, իրար հետեւից ամբողջությամբ մերժեց Րաֆֆի Հովհաննիսյանի ներկայացուցիչներ, փաստաբան Կարեն Մեժլումյանի եւ ԱԺ պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանի ներկայացրած բոլոր միջնորդությունները, այդ թվում` Սերժ Սարգսյանին եւ մի շարք անձանց դատարան որպես վկա հրավիրելու, 1988 ընտրատեղամասերի ընտրական պարկերը դատարան բերելու եւ բացելու մասին միջնորդությունները:
Բացի իրավական կողմը նշելուց՝ ՍԴ նախագահ Գագիկ Հարությունյանը նշեց, որ ժամկետի առումով եւս խնդիրներ կան, եւ նոր նյութեր ուսումնասիրելու ժամանակ չի մնում, ու իրենք որոշում կայացնելու համար ընդամենը 24 ժամ ունեն:

КС отклонил ходатайства представителей Раффи Ованнисяна
Несколько минут назад Конституционный суд, вернувшись из совещательной комнаты, отклонил все ходатайства представителей Раффи Ованнисяна – адвоката Карена Межлумяна и депутата Национального Собрания Заруи Постанджян о приглашении в суд в качестве свидетелей Сержа Саргсяна и некоторых других лиц, а также о доставке и вскрытии в КС мешков с бюллетенями с 1988-ми избирательных участков.
Председатель КС Гагик Арутюнян, представив правовую сторону, отметил, что существует и проблема срока: для изучения новых материалов времени уже не хватает, на принятие решение осталось 24 часа.